TIXIK.cz » Polsko » Lodžsko » Lodž » Botanická zahrada Lodž

Botanická zahrada Lodž - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Lodž: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Lodž Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Lodž

Botanická zahrada LodžBotanická zahrada Lodž

Související témata

Botanická zahrada Lodž: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Lodž


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Lodž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Lodž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Lodž a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Poland25km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 16:45:04, Adresa: Krzemieniecka 36/38, 90-001 Łódź, Polsko, Telefon: +48 42 688 44 20, WWW stránky:

Botanická zahrada Lodž je zábavní, poznávací a vzdělávací komplex. Nachází se v centrální části Polska , ve městě Lodž , které leží 140 km jihozápadně od Varšavy . Botanická zahrada Lodž je umístěna v nádherné krajinné oblasti s bohatou flórou z různých částí světa.

Expozice

Botanická zahrada Lodž je rozdělena do několika tématických celků a obsahuje více než 1 000 skleníků. Na ploše o rozloze 60 hektarů roste nesčetně druhů rostlin, většinou cizího původu. Pavilon japonská zahrada o rozloze 2 hektary je osázený především rostlinami z východní Asie, Číny a Japonska. Pavilon skalek, který leží na ploše 4, 5 hektarů, je výrazný 4 můstky, lemovanými žulou, vápencem a pískovcem. Skalní bloky pocházejí z polských lomů. K vidění jsou tam hlavně trvalky a mnoho druhů stromů a keřů, např. srbský a kavkazský smrk nebo túje. Další pavilon komplexu Botanická zahrada Lodž je arboretum a zaujímá plochu 18, 7 hektarů. V něm jsou vodní toky a tři malé kopce s výškou 3 - 5 metrů, které vytváří se širokou a mělkou pánví pocit obrovského prostoru. Většina druhů stromů, které tam rostou, jsou starší 30 let. Oddělení polské flóry o rozloze 9, 6 hektarů nabízí k vidění zejména vzácné a ohrožené druhy rostlin. Spatřit je možné také vodní nádrže s rákosím a širokou škálou vodních rostlin a mnohokulturními stromy jako jsou buk nebo olše šedá. Botanická zahrada Lodž zahrnuje i pavilon zelených parků o rozloze 8, 75 hektarů, který je typickou rekreační oblastí. Nejzajímavější prvek a přírodní památka je alej se 100 let starými kadeřavými a stříbrnými lípami a celoročním květinovým záhonem. V pavilonu biologie rostlin se můžete dozvědět informace o biologii, morfologii, transformaci a opylení stromů, keřů, květin a bylin, a to díky ilustrovaným sbírkám. Oddělení okrasných rostlin obsahuje kolekce mnoha druhů růží, jehličnanů, vřesů, rododendronů a vinné révy. Botanická zahrada Lodž nabízí i prohlídku výstavy léčivých rostlin, které jsou rozděleny podle terapeutického využití. Pavilon bylin je naopak osázen stromy a keři v podobě živých plotů, mezi nimiž se nachází byliny domácího i zahraničního původu. Botanická zahrada Lodž zahrnuje i pavilony exotických rostlin, včetně palem. Botanická zahrada Lodž pořádá také pravidelně různé výstavy.

Praktické informace

Pro návštěvníky je otevřeno od dubna do října většinou od 09,00 do 16,00 - 20,00 hodin. Vstupné je stanoveno na 4 zł pro dospělou osobu a 2 zł pro děti.


Informace a fakta

GPS: 51.759, 19.4081
Nadmořská výška: 186 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:00

Botanická zahrada Lodž: Recenze

Botanická zahrada Lodž prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lodž (3.5km)Rąbień (7km)Aleksandrów Łódzki (10km)Koluszki (28km)Lask (27km)Lęczyca (36km)Piotrków Trybunalski (43km)Belchatów (44km)Kluki (48km)

Webmap: 1 2 3