TIXIK.cz » Liberec » Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Liberec: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Liberec Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada LiberecBotanická zahrada Liberec

Související témata

Botanická zahrada Liberec: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Liberec


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Liberec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Liberec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Liberec a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 00:12:02, Nadmořská výška: 404m, Adresa: Purkyňova 630/1, 460 01 Liberec, Česká republika, Telefon: +420 485 252 811, WWW stránky:

Botanická zahrada Liberec je botanickým areálem s nejpestřejší expozicí exotických rostlin v České republice . Nachází se na okraji města Liberec na úpatí Jizerských hor v těsné blízkosti ZOO Liberec . Botanická zahrada Liberec je nejstarší botanická zahrada na území České republiky. Počátek svého vzniku datuje už do roku 1893. Tehdejší liberecký "Spolek přátel přírody" zakoupil pozemek s cílem vybudovat botanickou tahradu. Botanická zahrada Liberec se specializuje na tropické a subtropické rostliny. Skleníkový arál je tvořen 9 pavilony o celkové ploše 3000 m2. Botanická zahrada Liberec prezentuje 13 rozličných botanických témat. Každoročně ji navštíví okolo 100 000 návštěvníků. Zajímavostí botanické zahrady je i samotný skleníkový areál, který Ing. arch. Pavel Vaněček naprojektoval do tvaru rostlinných buněk. Doslovnou atrakcí je letní podívaná na obří leknínovitou rostlinu viktorii. Velmi působivé jsou celosvětově velmi ceněné orchideje. Vedle expozic vzácných rostlin má Botanická zahrada Liberec význam i v oblasti zahraniční spolupráce, při tvorbě odborných studí, školení studentů nebo při publikační činnosti. Účastní se projektů ochrany přírody. Botanická zahrada Liberec je jedním ze záchranných center CITES sloužící k ochraně nejohroženějších rostlinných druhů světa.

Praktické informace

Botanická zahrada Liberec je otevřena během letního času denně od 8 do 18 hodin. Během zimního času je otevřena od 8 do 16 hodin. Vstupné stojí 140 Kč pro dospělé a 70 Kč pro děti. Děti předškolního věku mají vstup zdarma.


Informace a fakta

GPS: 50.7789, 15.0749
Nadmořská výška: 404 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:24:00

Botanická zahrada Liberec: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 20:44:36
Tato velkolepá botanická zahrada je taktéž chloubou libereckého kraje ;) a navíc nese titul nejstarší botanická zahrada v ČR. Mě osobně v celé botanické zahradě zaujal nejvíce velký leknín který myslim unese až 15kg. další zajímavostí mi přišli masožravky a samozřejmě krásné orchydeje a mnoho mnoho dalších rostlin
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 11:27:19
Liberec je krásné město a nejraději mám botanickou zahradu. Můžu sem zavítat v kteroukoli roční dobu a vždycky tu kvetou nějaké rostliny, nebo stromy. Je po rekonstrukci skvěle rozdělená do různých vegetačních území a tak se můžeme najednou ocitnout v tropech a nebo v Australii....je to zdařilé a poučné a uklidňující prostředí. Venkovní plochy jsou upravené do záhonů skalniček a okrasných keřů, jezírek na nichž vidíme mnohé druhy leknínů. V létě zde kvetou záhony plné různobarevných růží, prostě pohádková procházka.

Města a obce v okolí

Liberec (1.7km)Bedřichov (4.9km)Janov nad Nisou (7km)Chrastava (9km)Kryštofovo Údolí (10km)Jablonec nad Nisou (9km)Šimonovice (8km)Rádlo (9km)Lučany nad Nisou (11km)

Webmap: 1 2 3