TIXIK.cz » Litva » Kaunas » Kaunas » Botanická zahrada Kaunas

Botanická zahrada Kaunas - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Kaunas: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Kaunas Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Kaunas

Botanická zahrada KaunasBotanická zahrada Kaunas

Související témata

Botanická zahrada Kaunas: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Kaunas


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Kaunas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Kaunas Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Kaunas a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 13:05:22, Adresa: Ž. E. Žilibero gatvė 4-10, Kaunas district municipality 46324, Litva, Telefon: +370 37 390033, WWW stránky:

Botanická zahrada Kaunas je věděcká a vzdělávací instituce se sídlem v Litvě . Nachází se v centrální části země ve městě Kaunas . Botanická zahrada Kaunas byla založena roku 1923.

Expozice

Botanická zahrada Kaunas zaujímá celkovou plochu o rozloze 62,5 hektarů. V objektu se nachází botanické muzeum, knihovna, laboratoře, herbář a dva skleníky. Expozice je věnována vědecké části, která zahrnuje sekci dendrologie, fytoekologie, ovocnářství a skupinu léčivých bylin, druhou částí jsou sbírky rostlinných exponátů. Celkem můžete shléhnout přes 8000 druhů exponátů. K vidění je nejen bohatá flóra, ale také fauna. Návštěvníci se mohou kochat sbírkou zajímavých stromů, která zahrnuje hlavně velkou kolekci jehličnanů, dále jsou ke spatření sbírky růží, jiřin, trvalek, léčivých rostlin, skalek, bylin, léčivých rostlin, vzácných a ohrožených rostlinných druhů, ovocné sady, skleníkové sbírky tropických rostlin a mnoho dalších zajímavých expozic. Unikátní je výstava pro nevidomé a slabozraké, kde jsou pěstovány byliny, léčivé rostliny a bobule, které si mohou návštěvníci prohmatat, očichat a přečíst si doprovodný text, psaný brailovým písmem. Botanická zahrada Kaunas pořádá pravidelně mnoho výstav a veletrhů, návštěvníci si mohou ze zdejší školky zakoupit šlechtěné odrůdy stromů, keřů a květin. Otevírací hodiny se pohybují od 09,00 do 16-20,00 hodin, dle ročního období. Cena vstupenky pro dospělé je od 3 do 4 Lt. Lze uplatnit slevu pro děti, studenty a seniory. Mnoho dalších zajímavých informací se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Botanická zahrada Kaunas.


Informace a fakta

GPS: 54.8709, 23.9109
Nadmořská výška: 80 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:40:08

Botanická zahrada Kaunas: Recenze

Botanická zahrada Kaunas prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kaunas (3.1km)Garliava (5km)Ramučiai (11km)Karmėlava (15km)Prienai (26km)Birštonas (31km)Jonava (33km)Kėdainiai (47km)

Webmap: 1 2 3