TIXIK.cz » Polsko » Západopomořsko » Botanická zahrada Hortulus

Botanická zahrada Hortulus, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Hortulus: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Hortulus Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Hortulus

Botanická zahrada HortulusBotanická zahrada Hortulus

Související témata

Botanická zahrada Hortulus: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Hortulus


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Hortulus: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Hortulus Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Hortulus a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 14:48:56, Adresa: 11, 76-036, Polsko, WWW stránky:

Botanická zahrada Hortulus je vzdělávací a poznávací instituce, která sídlí v Polsku . Nachází se v severozápadní části země, ve městě Dobrzyca , které leží necelých 25 kilometrů od měst Koszalin a Kołobrzeg . Botanická zahrada Hortulus umožňuje díky prohlídce zdejší flóry návštěvníkům nezapomenutelný estetický zážitek.

Expozice

Botanická zahrada Hortulus se rozléhá na ploše okolo 4 hektarů. Tamní podnebí se vyznačuje mírnými zimami a četnými srážkami. Díky tomu nabízí tato botanická instituce bohatou ukázku neobvyklých a ojedinělých druhů stromů, keřů a kvetoucích rostlin. V expozici je k vidění více než 6000 druhů a odrůd rostlin, které jsou rozděleny a umístěny do 28 tématických zahrad. Za zmínku stojí zahrady ve středomořském, japonském a francouzském stylu. Sbírka je věnována nesčetnému množství exotických rostlin, vřesovišť, mnoho druhům hebe, aukubám a osmantusům. Unikátní je expozice vzácných trvalek, jako jsou penstemony, lewizje, kopitniky a cibulovité rostliny. Rozsáhlá je také ukázka jehličnanů a exotických keřů cedru, které dosahují výšky několika metrů. Vodní zahrada naopak zahrnuje expozici vzácných trav. Za prohlídku stojí i voňavé záhony rozmanitých druhů růží. Botanická zahrada Hortulus je obohacena o řadu drobných architektonických prvků jako jsou např. mosty, pergoly, fontány, sochy, vyhlídková plošina a jeskyně. Výjimečná je sbírka různých skal a kamenů, které byly použity k vytvoření tématických zahrad. Mohutné exempláře váží od několika kil do několika tun. Největší skvost je 6-ti tunová rula, která je 180 centimetrů vysoká a po obvodu měří 450 centimetrů.

Praktické informace

Botanická zahrada Hortulus má ve svém areálu caffebar, parkoviště, WC, dětské hřiště a zahradnické centrum, kde si mohou klienti vybrat z široké škály rostlin určených k prodeji. Botanická zahrada Hortulus je otevřena celoročně v časovém rozpětí od 09,00-10,00 do 15,00-19,00 hodin dle ročního období. Cena vstupenek je 9 zł pro osoby nad 15 let, 5 zł pro osoby od 3 do 15 let. Děti do 3 let mají vstupné zdarma. Mnoho dalších informací včetně aktuální otevírací doby se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Botanická zahrada Hortulus.


Informace a fakta

GPS: 54.183, 15.9256
Nadmořská výška: 36 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:34:59

Botanická zahrada Hortulus: Recenze

Botanická zahrada Hortulus prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chłopy (8km)Mielenko (9km)Mścice (12km)Ustronie Morskie (12km)Unieście (14km)Koszalin (16km)Kołobrzeg (23km)Grzybowo (29km)Dąbki (33km)

Webmap: 1 2 3