TIXIK.cz » Města » Borotín

Ubytování Borotín

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Borotín: Hlídač pokojů
Borotín Mapa Mapa hotelů Borotín

BorotínBorotín

Související témata

Penziony v Borotíně, Satelitní mapa Borotína, Borotín - počasí, Borotín: Fotografie

Doporučené hotely Borotín


Zobrazit všechny »


Borotín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Borotín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Borotín a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:12:02, Nadmořská výška: 521m, WWW stránky:

Městys Borotín leží v severní části okresu Tábor , v České republice , v průměrné nadmořské výšce 515 metrů uprostřed krásného a turisticky velmi lákavého údolí. Borotínsko je vyhledávanou klidnou oblastí se zachovalým přírodním bohatstvím a nebrání, ale napomáhá rozvoji rekreačního využití regionu.

Zasazení Borotína do krajiny

Kopce, které Borotín obklopují zejména na západě, jsou nejzazší výspou tzv. Čertova břemene . Území městysu patří do přírodního parku Jistebnická vrchovina. Je to oblast krajinářsky velmi hodnotná s dobrou kvalitou ovzduší.

Krátká historie

Borotín patří k nejstarším obcím Táborska. Již ve XII. století je dokladován jako majetek Vítkovců. Obec měla důležitou funkci na staré zemské cestě.

Turistika

Jednou z nových forem podnikání ve vztahu k využití hodnotné krajiny je agroturistika s chovem koní na statku Kostelec, v Pejšově Lhotě a v Borotíně. Za povšimnutí stojí i farma s chovem jelení zvěře na statku Vesec. Přes Borotín vede cyklistická trasa Drážďany - Praha - Vídeň . V návaznosti na ni se průběžně staví místní cykloturistické trasy. V zimním období je možno využít dva lyžařské vleky a řadu upravených běžkařských tratí.

Památky

K turisticky lákavým objektům regionu patří nesporně zřícenina vodního hradu Starý zámek ze XIV. století, románský kostel na Kostelci ze XIII. století, kostel v Borotíně ze XIV. století, socha svatého Jana Nepomuckého, zvonice, požární zbrojnice, usedlosti s barokními štíty. Malebnost jihočeské krajiny dokreslují opravené kapličky a Boží muka. Na Borotínském rynku stojí pomník obětem válek, na budově č. p. 3 je umístěna busta hudebnímu skladateli J. E. Kyptovi, na budově školy pamětní deska borotínským rodákům bratrům Cikhardtům. Na několika domech v Borotíně jsou pamětní desky odbojářům z druhé světové války.

Další informace o městysu

Borotín má 618 obyvatel, kteří žijí v těchto územních částech: Borotín, Nový Kostelec, Pikov, Chomoutova Lhota, Pejšova Lhota, Kamenná Lhota, Boratkov, Sychrov, Libenice, Předbojov a Hatov. Dne 10.10.2006 byl Borotínu navrácen titul městys. Borotín vlastní obecní znak a prapor a dále knihovnu s veřejně přístupným internetem. V provozu je sportovní hala o rozměrech 34x17x7m s odpruženým povrchem "Regupol" vhodná především pro tenis a veškeré míčové hry.


Informace a fakta

GPS: 49.505, 14.613
Nadmořská výška: 521 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 63 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:21

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.borotin.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: prodejna kol, kostel, čerpací stanice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Borotín: Recenze

Borotín prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

BorotínTábor (11km)Sezimovo Ústí (14km)Kovářov (24km)Louňovice pod Blaníkem (22km)Bechyně (26km)Čechtice (34km)Županovice (32km)Benešov (32km)

Webmap: 1 2 3