TIXIK.cz » Borecké skály

Borecké skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Borecké skály: Hlídač pokojů
Borecké skály Mapa Mapa hotelů Borecké skály

Borecké skályBorecké skály

Související témata

Borecké skály: Fotografie

Doporučené hotely Borecké skály


Zobrazit všechny »


Borecké skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Borecké skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Borecké skály a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 23:59:05, Nadmořská výška: 332m

Borecké skály jsou jedinečná přírodní památka v oblasti pískovcových skal a starých borovicových porostů. Nachází se v České republice , mezi městem Rovensko pod Troskami a obcí Borek . Pro svoji jedinečnost byla tato lokalita v roce 1985 vyhlášena chráněným územím.

Základní údaje

Rozloha rezervace je přibližně 30 hektarů. Borecké skály vznikly postupnou erozí pískovcové náhorní plošiny. Součástí skal je několik jeskyní, které byly v minulosti osídlené. Okrajové skály jsou poměrně členité a je na nich řada míst s pěkným výhledem do okolí. Ve skalách je zakázáno lezení. Turisticky se jedná o méně navštěvovanou lokalitu, proto tam budete mít větší soukromí než třeba na blízkých Prachovských skalách nebo v Hruboskalském skalním městě. Přes Borecké skály vede modře značená turistická trasa. Prochází kolem Čechovy vyhlídky, ze které je pěkný výhled na hrad Trosky a turistickou oblast Český ráj .

Další zajímavosti

Borecké skály získaly svůj název od vrchu Bor, který je nejvyšším bodem tohoto území. Jeho nadmořská výška je 360 m. n. m. V lokalitě Borecké skály probíhá každý rok v květnu akce Pohádkový les, která má tradici od roku 1990. Je to turistická akce, spojená se zábavou a atrakcemi pro děti. Nejlepší výchozí místo pro výpravu na Borecké skály je buď obec Borek, kde je i železniční stanice, nebo město Rovensko pod Troskami, kde je železniční stanice, unikátní zvonice a turistické informační centrum.


Informace a fakta

GPS: 50.536, 15.2418
Nadmořská výška: 332 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 15:03:05

Borecké skály: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-31 16:14:53
Borecké skály jsou trošku opomínané. Ve stínu Trosek. Procházka je tady ale opravdu příjemná a dá se spojit s nějakým dalším místem. Z železniční zastávky Borek pod Troskami vede modrá turistická trasa do Rovenska pod troskami právě přes Borecké skály. V Rovensku je dřevěná zvonice s obrácenými zvony, kemp a železniční stanice na stejné trase jako je zastávka v Borku.

Města a obce v okolí

Vyskeř (6km)Lomnice nad Popelkou (9km)Turnov (9km)Žehrov (10km)Sobotka (9km)Semily (10km)Dobšín (11km)Ostružno (11km)Malá Skála (13km)

Webmap: 1 2 3