TIXIK.cz » Města » Francie » Akvitánie » Bordeaux

Bordeaux - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bordeaux: Hlídač pokojů
Bordeaux Mapa Mapa hotelů Bordeaux

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Bordeaux, Penziony v Bordeauxu, Luxusní ubytování v Bordeauxu, Apartmány v Bordeauxu, Levné ubytování v Bordeauxu, Autopůjčovny v Bordeauxu, Bordeaux - počasí, Bordeaux: Fotografie

Doporučené hotely Bordeaux


Zobrazit všechny »Bordeaux: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bordeaux Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bordeauxu, Plánovač výletů, Bordeaux a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Girondins MonumentPamátníky0km
Bordeaux CathedralNáboženství0.1km
Cathedrale St. AndreHrady a zámky0.1km
Aquitaine MuseumMuzea0.2km
Rue Saint-MaurShopping0.3km
Decoratives Arts MuseumMuzea0.3km
Musée des Beaux-Arts de BordeauxMuzea0.4km
Le Moliere TheatreDivadla0.3km
Association la Chapelle de la MadeleineNáboženství0.3km
La Grosse ClocheHrady a zámky0.4km
Vinet SquareNáměstí0.4km
Station GambettaStanice MHD0.4km
Station Porte de BourgogneStanice MHD0.8km
Les Trois GrâcesPamátníky0.7km
Station Place de la BourseStanice MHD0.7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:35:00, WWW stránky:

Bordeaux je přístavní město na jihozápadě Francie . Nachází se v departementu Gironde, na řece Garonne.

Historie

Toto místo bylo osídleno již před 30.000 lety. Byli zde nalezeny zbytky neandrtálců. Nalezeny byly ve slavné jeskyni Pair-non-pair, nedaleko Bourg sur Gironde, severně od Bordeaux.

Centrum vinařství

Nyní město patří mezi přední světové vinařská průmyslová centra. Víno se zde vyrábí již od 8. století. našeho letopočtu.

Architektura

Město Bordeaux je významné také svojí překrásnou architekturou, převážně staveb z 18.století. Proto bylo v červnu 2007 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Historickému centrum Bordeaux se říká Měsíční přístav. Jedná se o jedinečný urbanistický a architektonický celek z období osvícenství. Vedle Paříže je městem s nejvíce památkově chráněnými budovami ve Francii .

Památky

Mezi nejvýznamnější památky patří Place de la Bourse, most Pont-de-Pierre, kostel sv. Pierre, průčelí kostela sv. Kříže, zbytky římského amfiteátru Palais Gallien, chrám sv. André, který zde byl postaven již ve 2. století našeho letopočtu, bazilika sv. Michel a bazilika sv. Seurina. Naleznete zde také nespočet muzeí a galerií. K těm nejvýznamnějším patří Musée des Beaux Arts, Musée d'Aquitaine, Musée des Arts Décoratifs a Musée D'Histoire Naturele.

Zajímavá místa

Milovníci přírody by určitě neměli vynechat návštěvu botanické zahrady Jardin botanique de Bordeaux a Jardin botanique de la bastide. Ti co rádi nakupují a mají rádi noční život, tak ty by neměli vynechat návštěvu hlavního bulváru Rue Sainte-Catherine, kde se nachází nespočet obchodů, restaurací, barů, klubů, diskoték a mnoho dalšího. Bordeaux také nabízí velké množství kin, divadel a je domovem Národní opery. Na své si zde přijdou i milovníci fotbalu, Gironde Bordeaux je jeden z nejlepších francouzských fotbalových klubů. Takže pokud zde budete v době, kdy se zrovna bude hrát, tak si tento zážitek nenechte ujít. V současnosti žije ve městě Bordeaux cca. 230 tisíc obyvatel. Ale celá metropolitní oblast Bordeaux má více než 1 milión obyvatel.

Plusy

UNESCO
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 44.8374, -0.5762
Nadmořská výška: 19 m
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:36:28

Bordeaux: Recenze

Bordeaux prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bordeaux (0km)Bouliac (6km)Artigues-près-Bordeaux (7km)Carbon-Blanc (8km)Lignan-de-Bordeaux (13km)Saint-Médard-en-Jalles (13km)Camarsac (17km)Saint-Loubès (15km)Martillac (14km)

Webmap: 1 2 3