TIXIK.cz » Ostrovy » Francouzská Polynésie » Bora Bora

Bora Bora, Francouzská Polynésie - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bora Bora: Hlídač pokojů
Bora Bora Mapa Mapa hotelů Bora Bora

Bora BoraBora Bora

Související témata

Bora Bora: Fotografie

Doporučené hotely Bora Bora


Zobrazit všechny »


Bora Bora: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bora Bora Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bora Bora a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 08:52:07

Bora Bora je jeden z nejkrásnějších a nejznámějších ostrovů Společenských ostrovů v souostroví Francouzská Polynésie . Leží přibližně 280 km od Tahiti.

Základní fakta

Bora Bora je poloatol, což znamená, že uprostřed bývalého kráteru je korálový útes s mělkou vodou. Okolo se pak tyčí zbytky sopečného kráteru. Ostrov Bora Bora zaujímá rozlohu 40,3 km2. Nejvyšší vrchol je Mt. Otemanu, který dosahuje nadmořské výšky 725 m. Velká část ostrova je pokrytá džunglí, ale jsou tam také údolí, ve kterých rostou obrovské kaštanovníky a banánovníky. Pobřeží je porostlé kokosovými palmami a ibišky.

Pohled do historie

Bora Bora byl osídlen asi před 1100 lety Polynésany, kteří zde žijí dodnes. První z Evropanů, který přistál na ostrově Bora Bora, byl v roce 1722 Holanďan Jacob Roggeveen. Další, kdo připlul k ostrovu, byl známý James Cook. Stanul na půdě tohoto ostrova v roce 1769 a v roce 1777. Od roku 1895 patří Bora Bora Francouzské Polynésii. Za 2. světové války byl ostrov základnou amerického letectva. V dnešní době žije ostrov Bora Bora hlavně z cestovního ruchu, ale také z vývozu vanilky, perleťoviny a kokosových ořechů.

Turistické atrakce

Každý rok zavítá na Bora Bora tisíce turistů. Na ostrově jsou dvě hlavní střediska, a to Vaitape a Matira. Bora Bora nabízí krásné pláže s bílým pískem. Patří mezi 10 nejkrásnějších pláží světa díky azurově modré vodě a krásnému korálovému útesu. Ostrov můžete vyrazit prozkoumat buď sami anebo s průvodcem, což se doporučuje, protože cesty na ostrově nejsou značené. Docestovat na Bora Bora můžete několika způsoby, a to na kole, autem nebo pěšky. Podnikají se tu výlety na dvě nejvyšší hory ostrova - Pahia a Mt. Otemanu. K oblíbeným sportovním aktivitám na ostrově Bora Bora patří paragliding, jízda na kajaku, vodní lyžování, šlapadla, windsurfing, plážový volejbal, jízda na vodním skútru a potápění. Velmi vyhledávaný je i výlet na lodi s proskleným dnem, kde můžete pozorovat barakudy, murény, želvy, žraloky, apod.

Kulturní a společenský život

Za zábavou je nejlépe vyrazit do města Vaitape, kde je sousta obchůdků, nejrůznější kluby a restaurace, kde ochutnáte místní speciality z mořských darů. Na Bora Bora se dostanete z letiště na ostrově Tahiti , odkud létají pravidelné lety místních aerolinií. Na ostrově Bora Bora dnes žije asi 9000 obyvatel.


Informace a fakta

GPS: -16.5003, -151.7394
Nadmořská výška: 94 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 4:32:08

Bora Bora: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 7016.9.2010 21:22:01
Ostrov je obklopen prstencem korálových ostrovů,ostrůvků a ůtesů a je porostlý džungli na deštivých svazích. Pobřeží dominují kokosové palmy,vhlkým údolím zase mohutné kaštanovníky a horské stráně oplývají banánovníky.

Města a obce v okolí