TIXIK.cz » Města » Bonn

Ubytování Bonn

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bonn: Hlídač pokojů
Bonn Mapa Mapa hotelů Bonn

BonnBonn

Související témata

Satelitní mapa Bonnu, Tipy na výlety poblíž Bonnu, Penziony v Bonnu, Luxusní ubytování v Bonnu, Apartmány v Bonnu, Levné ubytování v Bonnu, Autopůjčovny v Bonnu, Bonn - počasí, Bonn: Fotografie

Doporučené hotely Bonn


Zobrazit všechny »


Bonn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bonn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bonnu, Plánovač výletů, Bonn a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:09:28, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.7333, 7.1
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:40

Bonn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:26:15
Bonn je město, které se nachází v Německu na řece Rýn, asi 25 km jižně od města Kolín nad Rýnem . Bonn je znám jako první hlavní město Spolkové republiky Německo a rodiště skladatele Ludwiga van Beethovena. V současnosti se o Bonnu mluví zejména jako o živém univerzitním městě, středisku technologií budoucnosti, sídle organizací OSN a umělecké metropoli s prvotřídními výstavami a koncerty.

Pohledy do historie

Bonn byl nejprve římským táborem. Ve 13. století se z něj stalo město a od 16. století tam sídlili kolínští arcibiskupové. V letech 1949 až 1990 byl hlavním městem SRN.

Historické památky a pozoruhodnosti

Po roce 1950 vyrostla ve městě Bonn vládní čtvrť, jejíž dominanta je třicetipatrový spolkový dům. Severně od něj se nachází Schaumburgský palác, kde sídlilo kancléřství a také Hammerschmidtova vila, která byla sídlem prezidenta. Historické jádro města Bonn a vládní čtvrť rozděluje brána Koblenztor. Nedaleko od ní se nachází Dvorní zahrada. Na jejím okraji stojí Akademické muzeum umění s originály i odlitky antických plastik. V Bonnu je také zámek Poppelsdorf, který je využíván univerzitou. Nedaleko zámku se nachází památník hudebního skladatele Roberta Schumanna. V centru města Bonn je barokní radnice a nedaleko od ní památník věnovaný hudebnímu skladateli L. van Beethovenovi. Nejstarší stavba ve městě Bonn je románský chrám, postavený v 11. až 12. století. K novým stavbám patří Městské divadlo, postavené v roce 1964 a víceúčelová Beethovenova hala.

Turistické zajímavosti

Město Bonn nabízí řadu sportovišť. Nechybí venkovní plavecké areály, krytý bazén, sportovní hala, stadion a další prostory. Znalci míří do vináren na březích Rýna s výhledem na Sedmi-hoří (Siebengebierge) , kde roste místní ryzlink.

Města a obce v okolí

Bonn (0km)Oberpleis (13km)Hennef (14km)Wachtberg (12km)Rheinbach (16km)Weilerswist (18km)Rheinbreitbach (16km)Uckerath (19km)Unkel (17km)

Webmap: 1 2 3