Ubytování Bonn

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bonn: Hlídač pokojů
Bonn Mapa Mapa hotelů Bonn

BonnBonn

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Bonnu, Tipy na výlety poblíž Bonnu, Penziony v Bonnu, Luxusní ubytování v Bonnu, Apartmány v Bonnu, Levné ubytování v Bonnu, Autopůjčovny v Bonnu, Bonn - počasí, Bonn: Fotografie

Doporučené hotely Bonn


Zobrazit všechny »


Bonn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bonn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bonnu, Plánovač výletů, Bonn a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Contra-Kreis-TheaterDivadla0.1km
University of BonnUniverzity0.1km
Beethoven MonumentPamátníky0.1km
Bonn Central StationStanice MHD0.3km
Bonn Egyptian MuseumMuzea0.3km
Mentorat der Laientheologen und Laientheologinnen Náboženství0.4km
MinoritenklosterNáboženství0.3km
Koblenzer TorPamátníky0.4km
Bonn University PalaceUniverzity0.4km
ArithmeumMuzea0.5km
Beethoven HousePamátníky0.4km
Akademisches Art MuseumMuzea0.5km
Rheinisches Landes MuseumMuzea0.5km
Opera BonnDivadla0.5km
Bonn City HallRadnice0.5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:57:06, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.7333, 7.1
Počet obyvatel: 300 000
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:15:40

Bonn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 9:26:15
Bonn je město, které se nachází v Německu na řece Rýn, asi 25 km jižně od města Kolín nad Rýnem . Bonn je znám jako první hlavní město Spolkové republiky Německo a rodiště skladatele Ludwiga van Beethovena. V současnosti se o Bonnu mluví zejména jako o živém univerzitním městě, středisku technologií budoucnosti, sídle organizací OSN a umělecké metropoli s prvotřídními výstavami a koncerty.

Pohledy do historie

Bonn byl nejprve římským táborem. Ve 13. století se z něj stalo město a od 16. století tam sídlili kolínští arcibiskupové. V letech 1949 až 1990 byl hlavním městem SRN.

Historické památky a pozoruhodnosti

Po roce 1950 vyrostla ve městě Bonn vládní čtvrť, jejíž dominanta je třicetipatrový spolkový dům. Severně od něj se nachází Schaumburgský palác, kde sídlilo kancléřství a také Hammerschmidtova vila, která byla sídlem prezidenta. Historické jádro města Bonn a vládní čtvrť rozděluje brána Koblenztor. Nedaleko od ní se nachází Dvorní zahrada. Na jejím okraji stojí Akademické muzeum umění s originály i odlitky antických plastik. V Bonnu je také zámek Poppelsdorf, který je využíván univerzitou. Nedaleko zámku se nachází památník hudebního skladatele Roberta Schumanna. V centru města Bonn je barokní radnice a nedaleko od ní památník věnovaný hudebnímu skladateli L. van Beethovenovi. Nejstarší stavba ve městě Bonn je románský chrám, postavený v 11. až 12. století. K novým stavbám patří Městské divadlo, postavené v roce 1964 a víceúčelová Beethovenova hala.

Turistické zajímavosti

Město Bonn nabízí řadu sportovišť. Nechybí venkovní plavecké areály, krytý bazén, sportovní hala, stadion a další prostory. Znalci míří do vináren na březích Rýna s výhledem na Sedmi-hoří (Siebengebierge) , kde roste místní ryzlink.

Města a obce v okolí

Bonn (0km)Oberpleis (13km)Hennef (14km)Wachtberg (12km)Rheinbach (16km)Weilerswist (18km)Rheinbreitbach (16km)Uckerath (19km)Unkel (17km)

Webmap: 1 2 3