TIXIK.cz » Jižní Korea » Seoul » Soul » Bongeun-sa

Bongeun-sa - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bongeun-sa: Hlídač pokojů
Bongeun-sa Mapa Mapa hotelů Bongeun-sa

Bongeun-saBongeun-sa

Související témata

Bongeun-sa: Fotografie

Doporučené hotely Bongeun-sa


Zobrazit všechny »


Bongeun-sa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bongeun-sa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bongeun-sa a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Chrámy, Aktuální čas: 02:43:35, Adresa: 73 Samseong-dong, Gangnam-gu, Seoul, Jižní Korea, Telefon: +82 2-511-6070, WWW stránky:

Chrám Bongeun-sa se nachází v Soulu v Jižní Korei . Bongeun-sa je hlavním centrem Zen buddhismu.

Historie

Chrám vznikl v roce 794, původně pod jménem Gyeonseong-sa. Od 14. století byl buddhismus v Korei hrubě potírán a chrám začal upadat. Na konci 15. století byl buddhismus v zemi na vzestupu a v roce 1498 byl chrám přestavěn a přejmenován na Bongeun-sa. V roce 1939 chrám zachvátil požár. Další část byla zničena během Korejské války. Z celého komplexu zbylo jen málo. Chrám Bongeun-sa byl obnoven a je restaurován dodnes.

Příběh mnicha Cheong-ho

V letech 1922 a 1929 postily tamější oblast povodně a hrozilo, že se mnoho obyvatel utopí v řece Han. Mnich Cheong-ho poskytl azyl více než 700 lidem a tím je zachránil. Na památku této události lidé postavili pomník. Od této doby má Bongeun-sa v zemi velikou prestiž.

Památky

Na nádvoří chrámu Bongeun-sa byla postavena nejvyšší, 23 m vysoká, kamenná socha Buddhy v Koreji. V hlavní budově, nazvané Daewung-jeon se nachází tři Buddhovy sochy - Sakyamuni Buddha, Bhaisagya Buddha a Amitabha Buddha. Kaligrafické svitky z poloviny 19. století jsou dílem slavného učence Jeong-Hui. Budova Seonbul-dang sloužila jako centrum vzdělávání. V budově Pan-jeon se nacházejí vzácné sútry, které jsou zdrojem informací o historii a filosofii buddhismu a původu korejského jazyka.


Informace a fakta

GPS: 37.5154, 127.0573
Nadmořská výška: 40 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:19:18

Bongeun-sa: Recenze

Bongeun-sa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Soul (9km)Gwangju (21km)Yangpyeong (38km)Suwon (26km)Ansan (31km)Paju (37km)

Webmap: 1 2 3