TIXIK.cz » Města » Polsko » Dolnoslezsko » Boleslawiec

Ubytování Boleslawiec, hotely Boleslawiec

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Boleslawiec: Hlídač pokojů
Boleslawiec Mapa Mapa hotelů Boleslawiec

BoleslawiecBoleslawiec

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Boleslawiece, Penziony v Boleslavci, Boleslawiec - počasí, Boleslawiec: Fotografie

Doporučené hotely Boleslawiec


Zobrazit všechny »


Boleslawiec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Boleslawiec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Boleslawiec a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum CeramikiMuzea0.1km
Kliczków CastleHrady a zámky7km
ZebrzydowaVlaková nádraží12km
Hrad GrodziecHrady a zámky16km
Lwowek Slaski RocksSkály18km
Zámek slezských legendHrady a zámky24km
Muzeum Kargula i PawlakaMuzea28km
Dolina KwisyÚdolí30km
Bóbr Valley Landscape ParkNárodní parky30km
Hrad CzochaHrady a zámky32km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:14:57, WWW stránky:

Boleslawiec je město v Polsku . Nachází se na jihozápadě země, v Dolnoslezském vojvodství, na severním okraji Kaczawské vrchoviny. V současnosti žije ve městě okolo 41 000 obyvatel.

O městě

Dnes Boleslawiec představuje důležitou mezinárodní křižovatku spojující Polsko , Německo a Česko (panevropský dopravní koridor) . Boleslawiec je považován za jedno z nejhezčích polských měst. Město je také důležitým kulturním centrem a na své si tu přijdou i milovníci sportu. Město má jinak také dlouhou tradici ve výrobě a zdobení keramiky. Místní keramika je známá pod označením "Ceramika bolesławiecka".

Turistické zajímavosti

Nejkrásnější části města Boleslawiec je Tržní náměstí s gotickými, renesančními a barokními domy s pestrými fasádami. Dále je to radnice ze 16. století, chrám Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše, zbytky opevnění, neoklasicistní divadlo a památník maršála Kutuzova. Architektonickou zajímavostí je také 450 metrů dlouhý železniční viadukt z kamenných kvádrů. Ten je dokonce považován za nejvýznamnější technickou památku v celém Polsku. Boleslawiec je vyhlášen, jak již bylo zmíněno, také svojí keramikou. Historii zdejší keramiky můžete zhlédnout v Muzeu hrnčířství.

Historie

Boleslawiec bylo poprvé zmíněno v dokumentech v roce 1201. Městská práva obdržel v roce 1251. Od 14. století do roku 1742 bylo součástí Českého království. Od tohoto roku bylo až do roku 1945 součástí Pruska. V 16. století byla ve městě vybudována kanalizace. Jednalo se o první kanalizační systém v této části Evropy. 28. dubna 1813 zemřel ve městě Michail Illarionovič Kutuzov, významný ruský vojevůdce za Napoleonských válek. Během 2. světové války byla zničena více než polovina města.

Turistické služby

Boleslawiec nabízí návštěvníkům dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobré jídlo si můžete dát v restauraci Starówka, Rubens, Hanoi, Elric, Opalkowa Chata, či v pizzerii Italian Pizza. Za kulturou můžete vyrazit do kina, divadla nebo kulturního domu, který hostí řadu koncertů, různá představení a pořádají se tu i výstavy. Nejvýznamnější akcí města je Mezinárodní keramické a sochařské plenéru a Dny města Boleslawiec, které se konají v květnu.

Doprava

Boleslawiec je důležitou dopravní křižovatkou. Nejlépe se dá do města dostat autem nebo vlakem. Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici A4 (E40) , nebo po dálnici č.18 (E36) . Obě procházejí nedaleko města. Vlakem se sem dostanete nejen z větších měst Polska, ale také z přeshraničních měst v Česku a Německu . Nejbližší letiště se nachází buď ve Wrocławi nebo v Drážďanech .

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
romantická atmosféra

Proti

poměrně draho
přetížená doprava

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 51.2623, 15.5673
Nadmořská výška: 196 m
Rok založení města: 1251
Nejbližší letiště: Letiště Copernicus Wrocław, 112 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:45:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : um.boleslawiec.pl/umbc

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, převážně dobré počasí, romantická atmosféra, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: poměrně draho, přetížená doprava, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Boleslawiec: Recenze

Boleslawiec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

BoleslawiecŁąka (4.1km)Kliczków (12km)Lwówek Śląski (17km)Zlotoryja (29km)Gryfów Śląski (28km)Leśna (34km)Świerzawa (36km)Szprotawa (34km)

Webmap: 1 2 3