TIXIK.cz » Města » Velká Británie » Anglie » West Sussex » Bognor Regis

Bognor Regis - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bognor Regis: Hlídač pokojů
Bognor Regis Mapa Mapa hotelů Bognor Regis

Bognor RegisBognor Regis

Související témata

Satelitní mapa Bognor Regisu, Penziony v Bognor Regisu, Luxusní ubytování v Bognor Regisu, Bognor Regis: Fotografie

Doporučené hotely Bognor Regis


Zobrazit všechny »


Bognor Regis: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bognor Regis Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bognor Regis a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Our Lady Of Sorrows R C ChurchNáboženství0.7km
Pagham BayZátoky5km
Pagham HarbourPřístavy5km
Bilsham ChapelKaple5km
St Stephen's ChurchNáboženství7km
Selsey AbbeyOpatství7km
The Lilies Caravan ParkKempy6km
Barnham WindmillMlýny6km
Bailiffscourt ChapelKaple7km
Church of St Mary the VirginNáboženství8km
Pláž AtheringtonPláže8km
Hunston Village HallRadnice8km
Whyke LakeJezera8km
Ford PrisonVěznice8km
Tangmere Aviation MuseumMuzea8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:55:03, WWW stránky:

Bognor Regis je přímořské město na jižním pobřeží Velké Británie . Leží v oblasti West Sussex, asi 110 km na jihozápad od města Londýn . Bognor Regis je místo, kde slunce svítí nejvíce ze všech měst v Anglii.

Pohled do historie

Bognor Regis je jedno z nejstarších anglosaských měst ve Velké Británii . První písemné zmínky o městě Bucgan ora pocházejí ze 7. století. Bucgan bylo dívčí jméno, a v té době bylo velice neobvyklé pojmenovat osadu po ženě. Proto se po několik století jméno této rybářské vesničky měnilo a upravovalo. Až do 18. století si vesnička poklidně proplouvala dějinami. Pak do Bognoru přijel Sir Richard Hotham a rozhodl se v těsné blízkosti vybudovat přímořské letovisko s názvem Hothampton, které je dnes součástí Bognoru. Sir Hotham doufal (marně) , že místo navštíví i sám král George III., proto vystavěl sídlo vhodné pro tak vzácného hosta, dnes známé jako „the Dome“. Na konci 18. století Dr Richard Russell psal o blahodárných účincích moře na zdraví, což zapříčinilo rozvoj mnoha měst na jižním pobřeží, jako jsou například Brighton , Bournemouth , nebo Eastbourne . Úplně první letovisko vzniklo právě v Bognoru. Město se nakonec královské návštěvy dočkalo, a to v roce 1929, kdy sem zavítal král George V. , aby nabral síly po těžké nemoci. Královo zdraví se podstatně vylepšilo a jako poděkování město mohlo přidat ke svému názvu slovo „regis“, královský. Pokud se chcete dozvědět více o historii města, navštivte místní muzeum.

Turistické atrakce ve měste Bognor Regis

Pláž v Bognor Regis je považována za nejčistší v Anglii a pravidelně bývá oceňovaná modrou vlajkou. Na pláži i v okolí na návštěvníky čeká mnoho atrakcí pro všechny věkové kategorie. Patří mezi ně dětská hřiště, parky, zahrady, historický park s minivláčkem, golf, skate park, restaurace a bary. Při své procházce po promenádě určitě nepřehlédnete historické impozantní molo, Bognor Regis Pier. Nadšenci vodních sportů určitě nebudou zklamaní, kromě plavání jsou zde i vhodné podmínky pro surfování, lyžování, nebo plachtění, aj. Pokud budete chtít nádhernou pláž vyměnit za jiný zážitek, zavítejte do Hotham Park, což je pěkný park, kde si můžete odpočinout, zahrát si tenis, nebo golf a děti uvítají dětský park. Znalci flory zde určitě objeví některé pozoruhodné rostlinné druhy. Během roku se ve městě konají různé události a akce. Mezi nejzajímavější patří hudební festival Bognor Rox, nebo festival na pláži Sands of Time.


Informace a fakta

GPS: 50.7821, -0.6798
Nadmořská výška: 5 m
Nejbližší letiště: Letiště Southampton, 63 km
Vzdálenost do hlavního města: Londýn, 103 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:59:26

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bognorregis.gov.uk/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bognor Regis: Recenze

Bognor Regis prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bognor RegisChichester (9km)Selsey (10km)Littlehampton (10km)Arundel (12km)Angmering (15km)Charlton (15km)Emsworth (19km)Amberley (17km)

Webmap: 1 2 3