TIXIK.cz » Hrádek nad Nisou » Bod Trojzemí

Bod Trojzemí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bod Trojzemí: Hlídač pokojů
Bod Trojzemí Mapa Mapa hotelů Bod Trojzemí

Související témata

Bod Trojzemí: Fotografie

Doporučené hotely Bod Trojzemí


Zobrazit všechny »Bod Trojzemí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bod Trojzemí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bod Trojzemí a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 04:05:11

Bod Trojzemí je místo, kde se na soutoku řeky Nisy a Oldřichovského potoka stýkají hranice tří států. Nachází u města Hrádek nad Nisou , u hranic České republiky s Německem a Polskem .

Historie Trojzemí

Do roku 2004 se toto místo jmenovalo Trojmezí. Po vstupu do Evropské unie 1.5. 2004 se místo přejmenovalo na Bod Trojzemí. Místo je označeno třemi vlajkami jednotlivých států a na české straně je vybudován památník. Po zmíněném vstupu do EU tu byl také vybudovaný mostek na Polskou stranu a do budoucna se uvažuje o postavení mostu i na německou stranu. K dispozici jsou tu také lavičky.

Oslavy na Trojzemí

U Bodu Trojzemí se také každoročně konají nejrůznější akce. Mezi ty nejnavštěvovanější patří slavnost Společnou cestou, která se koná k výročí vstupu do EU. První tato slavnost se tu pořádala 1.5. 2004. Další velkou oslavou jsou Slavnosti Trojzemí. Ty se konají již od roku 1996. Tato slavnost je takzvaně putovní, což znamená že každý rok slavnost pořádá jeden ze tří státu (Česko, Německo, Polsko) .

Přístup

Bod Trojzemí je přístupný jak pěšky tak na kole. Pro kola tu je vybudován cyklostezka vedoucí přes všechny tři státy. Nedaleko je také bezplatné parkoviště, kde můžete nechat stát auto. Pro otužilce je možnost smočit se v řece Nise. Jsou tu vybudované schody do vody.


Informace a fakta

GPS: 50.8706, 14.824
Nadmořská výška: 239 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:45:57

Bod Trojzemí: Recenze

Bod Trojzemí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hrádek nad Nisou (2.3km)Rynoltice (9km)Chrastava (12km)Jablonné v Podještědí (13km)Kryštofovo Údolí (13km)Varnsdorf (15km)Jiřetín pod Jedlovou (18km)Frýdlant (19km)Raspenava (21km)

Webmap: 1 2 3