TIXIK.cz » Města » Norsko » Nordland » Bodø

Bodø - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bodø: Hlídač pokojů
Bodø Mapa Mapa hotelů Bodø

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Bodø, Luxusní ubytování v Bodø, Autopůjčovny v Bodø, Bodø: Fotografie

Doporučené hotely Bodø


Zobrazit všechny »Bodø: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bodø Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bodø a doprava, Parkování
Nordlandské muzeumMuzea0.1km
Bodø CathedralKatedrály0.1km
Fram kinoKina0.3km
BodøVlaková nádraží0.7km
Bodø StationStanice MHD0.7km
NyholmenOstrovy0.9km
Bodø AirportLetiště1km
Letiště BodøLetiště1km
Norské letecké muzeumMuzea2km
Skanzen BodøsjøenMuzea2km
SoløyvatnetJezera10km
Saltstraumenský malströmPřírodní plošiny11km
Pluscamp Saltstraumen CampingKempy12km
Indre Sunnan BridgeMosty12km
Sandviken beachPláže14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:20:06, Telefon: +47 75 50 03 00, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobré pivo
vynikající víno

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 67.2813, 14.3801
Nejbližší letiště: Letiště Bodø
Pobřeží: Norské moře, 4,8 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.bodo.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční, letecká, námořní, mezinárodní letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bodø: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.1.2011 10:02:48
Bodø je největší město oblasti Nordland v Norsku . Nachází se přibližně 1200 km severně od hlavního města Oslo . V Bodø žije přibližně 33500 obyvatel.

O městě Bodø

Bodø bylo založeno v roce 1816 a sloužilo především jako obchodní centrum pro celou oblast. Později se obyvatelé města a jeho okolí začali věnovat hlavně rybolovu. Oblast byla známá velkým výskytem sleďů. Za druhé světové války bylo město Bodø poničeno bombardováním. Jeho centrální část byla zcela srovnána se zemí. Proto má dnešní centrum převážně moderní charakter. Na místech původních budov dnes stojí nové domy. Město Bodø láká návštěvníky především na svou krásnou okolní přírodu.

Zajímavosti

V centru města naleznete několik atraktivních míst, například Norské letecké muzeum . Pokud si budete chtít muzeum prohlédnout důkladněji i se všemi jeho zajímavostmi, zabere Vám to téměř půl dne. Můžete navštívít třeba kontrolní věž, prohlédnout si civilní i bojová letadla, současnou techniku i historická letadla. Další zajímavé místo je Nordlandské muzeum . Podává informace o historii města Bodø a můžete zde uvidět několik stříbrných předmětů pocházejících z období Vikingů. Expozice jsou věnované i zdejšímu rybolovu. K muzeu náleží menší skanzen. Jmenuje se Bodøsjøen Friluftsmuseum a najdete ho asi 3 km od města Bodø. Ve skanzenu jsou umístěny původní domy, zemědělské usedlosti, ale i německé bunkry z druhé světové války. Na okolních ostrůvcích žije orel mořský, dokonce v největší koncentraci na světě.

Aktivity v okolí města Bodø

Město Bodø je dobrým výchozím bodem pro nejrůznější výlety do jeho okolí, především pro výlety lodí. Přístaviště je přímo ve městě - najdete ho v severní části města, hned vedle vlakového nádraží. Mezi oblíbené výlety patří tříhodinová plavba lodí, která Vás zavede ke vzdáleným ostrůvkům. Jako bonus je pak oběd na majáku Landego . Výlety se pořádají od července do poloviny srpna. Na obsazenost a možnosti se ale předem informujte ve zdejší turistické kanceláři. Časově náročnější jsou pak výlety na daleký sever. Z přístaviště v Bodø vyplouvají také trajekty. Oblíbeným cílem výletů je také souostroví Lofoty , vzdálené od města Bodø cca 100 km směrem na sever.

Praktické informace, ubytování, stravování

Bodø je s ohledem na region, kde leží, poměrně velké město. Není tu problém sehnat kvalitní ubytování v hotelích různých kategorií, v pensionech či apartmánech. Pro méně náročné je zde i kemp Bodøsjøn Camping. Tento kemp leží asi 3 km od centra, v blízkosti vody. Pokud jde o stravování, ve městě je dostatek restaurací nabízejících severské speciality, ale také restaurace, které se specializují např. na francouzskou či asijskou kuchyni. Nechybí zde oblíbené pizzerie, kavárny, bary a noční podniky s diskotékami.

Doprava

Město Bodø má velice dobré spojení s okolním světem. Hned vedle města Bodø, v cípu poloostrova, leží letiště. To je také nejjednodušší způsob, jak se do města dostat ze vzdálenějších míst. V severní části města se nachází vlakové nádraží a přístaviště, kam připlouvají lodě a trajekty. Po železnici se dostanete pohodlně třeba do Trondheimu , kam jezdí denně minimálně dva spoje. V přístavišti kotví lodě a trajekty, které směřují dále na sever a na Lofoty . Odtud se pořádají lodní výlety. Z autobusového nádraží jezdí pravidelné spoje na sever do přístavního města Narvik a do dalších měst. K cestování po městě Bodø můžete využít městskou hromadnou dopravu, kterou zajišťují místní autobusy. Jednou z možností dopravy je zapůjčení si kola v některé z místních půjčoven.

Města a obce v okolí

Bodø (0km)

Webmap: 1 2 3