TIXIK.cz » Ostrovy » Kapverdy » Boa Vista » Boa Vista

Boa Vista, Kapverdy - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Boa Vista: Hlídač pokojů
Boa Vista Mapa Mapa hotelů Boa Vista

Související témata

Boa Vista: Fotografie

Doporučené hotely Boa Vista


Zobrazit všechny »Boa Vista: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Boa Vista Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Boa Vista a doprava
SalOstrovy69km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 01:16:15

Boa Vista je třetí nejmenší ostrov Kapverd . Nabízí však na rozdíl od Salu nedotčenou přírodou, krásné pláže a minimum hotelů.

Pohled do historie ostrova

Ostrov Boa Vista byl objeven poměrně pozdě, až v roce 1480. První stála kolonie však na ostrově byla založena až na začátku 17. století. Důvodem byl nález zásob soli, díky které začal ostrov vzkvétat. Později se typickým místním artiklem staly keramické výrobky a ručně tkané látky. Protože byl ostrov častým cílem pirátů, byla v Sal Rei vybudována pevnost. V 19. století zde měla své sídlo britsko-portugalská komise pro zrušení otroctví.

Pláže na Boa Vista

Dnes je ostrov Boa Vista nedotčeným turistickým rájem. Turistický ruch se zde teprve rozvíjí a tak tu nezahlédnete žádná luxusní hotelová centra. Ostrov Boa Vista každého okouzlí svými plážemi s bílým a jemným pískem a azurově modrým mořem. Nejkrásnější pláží je Curranlinho. Další vyhledávanou pláží je Cabo Santa Maria, kde lze nedaleko břehu spatřit vrak španělské lodi. Ostrov je pokryt kilometry písečných dun, které přerušují oázy s datlovníky. Ty jsou hlavní obživou spolu s cestovním ruchem pro místní obyvatele.

Zajímavosti na ostrově Boa Vista

Zajímavostí je, že se na ostrov Boa Vista musí dovážet voda, a to i přesto, že tu je odsolovací zařízení. Ostrov je také považován za místo zrodu jednoho z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších hudebních žánrů na Kapverdách, žánru Morny. Pro milovníky kulturního vyžití se zde koná mnoho různých festivalů a oslav. Nejznámější je místní karneval, který se koná každý rok 3. května. Místní si spolu s turisty připomínají zrušení otroctví. Nejznámější hudební festival Praia se pak koná na pláži Santa Cruz. Vystupují na něm i umělci ze zahraničí. Významný je také svátek sv. Isabely, patronky ostrova. Ten se koná vždy 4. července.


Informace a fakta

GPS: 16.1065, -22.8076
Nadmořská výška: 70 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 17:31:27

Boa Vista: Recenze

Boa Vista prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sal Rei (14km)

Webmap: 1 2 3