TIXIK.cz » Města » Blumenau

Blumenau v Brazílii - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Blumenau: Hlídač pokojů
Blumenau Mapa Mapa hotelů Blumenau

Související témata

Satelitní mapa Blumenau, Autopůjčovny v Blumenau, Blumenau: Fotografie

Doporučené hotely Blumenau


Zobrazit všechny »Blumenau: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Blumenau Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Blumenau a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:07:18, WWW stránky:

Blumenau je město v Brazílii , které je známé díky svému Oktoberfestu, který je největším mimo Německo . Nachází se v jižní části země, ve státě Santa Catarina, který je místem s jedním z nejvyšších životních standardů v Latinské Americe. V současnosti žije ve městě okolo 300 000 obyvatel.

O městě

Blumenau je město s vysokou životní úrovní. Díky tomu, že bylo založeno Němci, můžete ve městě najít řadu budov postavených v tradičním německém stylu a různé sochy a památníky připomínající německou historii města. Blumenau má 33 čtvrtí. Je velmi důležitým ekonomickým centrem regionu. Průmysl je tu zaměřen hlavně na informační technologie a textilní průmysl. Rozvinutý je také hutní a strojní průmysl. Blumenau je největším výrobcem elektrických transformátorů v Brazílii. Město je také důležitým obchodním centrem a v poslední době je i důležitým turistickým střediskem. Koná se tu mnoho mezinárodních výstav. Mimo Němců tvoří početnou skupinu ve městě také Italové. Co se týká počasí, tak zimy jsou tu teplé s průměrnými teplotami 16,6°C. Léta jsou vlhká s průměrnými teplotami 30°C.

Turistické zajímavosti a muzea

Hlavním orientačním bodem města je budova Moellman (Castelinho da Havan) , což je replika radnice v německém městě Michelstadt . Další zajímavou stavbou je katedrála São Paulo Apóstolo z roku 1956, ke které byla v roce 1963 přistavěna 45 m vysoká kamenná zvonice a městské divadlo Teatro Carlos Gomes z roku 1939. Krásná je také radnice Prefeitura Municipal de Blumenau, což je jedna z nejkrásnějších staveb v německém stylu ve městě. Další zajímavá místa jsou náměstí Praça Hercílio Luz a ulice Vila Germânica, která je plná domů postavených v německém stylu. Blumenau nabízí návštěvníkům 4 prohlídkové trasy, které vás provedou po největších zajímavostech města. Ale neočekávejte tu nějaké významné historické památky. Většinou stavby vypadají jen jako historické, ale byly postaveny v nedávné době. Plánek prohlídkových tras si můžete vyzvednout v informačním centru. Blumenau nabízí také muzea. Ty nejnavštěvovanější jsou Museu da Água, kde se dozvíte více o procesu úpravě vody a Museu da Família Colonial, které sídlí v prvním - tedy nejstarším domě ve městě.

Oktoberfest Blumenau

Největším lákadlem města je Oktoberfest, který se koná každý rok v září. Je to druhý největší pivní festival na světě, hned po Oktoberfestu v Mnichově . Festival se koná vždy 16 - 17 dní. Během nich zavítá do města více než 1 milion návštěvníků. Oslavy piva tu probíhají stejně jako na Oktoberfestu v Mnichově. Pije se tu mnoho piva, jí hodně jídla a probíhá bohatý doprovodný program. Oktoberfest v Blumenau je největší akcí věnovanou pivu v Brazílii. Např. v roce 2006 se tu vypilo více než 350 000 litrů piva.

Turistické služby

Dobře najíst se můžete v restauraci Rodolfu's a v restauraci Tio Leco, kde se dá najíst velmi levně. Dobře, ale za vyšší ceny, se můžete také najíst v restauraci Marreco, Churrascaria Ataliba a Frohsim. Nechybí tu ani fastfoody jako je McDonald, Pizza Hut či Subway. Ty najdete ve velkém nákupním centrum Shopping Mall. Za nákupy se také můžete vydat do ulice Rua XV de Novembro. Další nákupní centra ve městě jsou např. nákupní centrum CIC, Beira Rio a Shopping H. Za kulturou můžete vyrazit do kina či divadla. Navštívit můžete také místní pivovar Eisenbahn, který produkuje piva různých chutí a barev.

Historie

Blumenau bylo založeno 2.9.1850. Jeho zakladatelem byl Dr. Hermann Bruno Otto Blumenau spolu se 17 německými přistěhovalci. Dr. H.B.O. Blumenau vlastnil město až do roku 1882. Zajímavostí je, že Blumenau bylo prvním městem v Brazílii, které mělo veřejné elektrické osvětlení. Kino tu bylo založeno již v roce 1900. Nová radnice byla otevřena v roce 1982. První nákupní centrum v Blumenau bylo otevřeno v roce 1994.

Doprava

Blumenau je nejlépe dostupné autem, autobusem nebo letecky. Nejbližší letiště se nachází asi v hodinu vzdáleném městě Navegantes . Autem se sem dostanete nejlépe po silnici BR 470. Po městě si dejte pozor na řadu kamer s radarem. Autobusy jezdí do Blumenau z mnoha brazilských města i států. Hlavní autobusové nádraží se nachází cca 10 minut od centra, na Rua 2 de Setembro. Je v provozu 24 hodin denně.


Informace a fakta

GPS: -26.9194, -49.0661
Nadmořská výška: 17 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 07:31:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.blumenau.sc.gov.br

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Blumenau: Recenze

Blumenau prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

BlumenauTimbó (23km)Pomerode (23km)Balneário Camboriú (43km)Penha (45km)Barra Velha (50km)Jaraguá do Sul (48km)