TIXIK.cz » Bludné skály

Bludné skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bludné skály: Hlídač pokojů
Bludné skály Mapa Mapa hotelů Bludné skály

Bludné skályBludné skály

Související témata

Bludné skály: Fotografie

Doporučené hotely Bludné skály


Zobrazit všechny »


Bludné skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bludné skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bludné skály a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 10:31:25, Nadmořská výška: 850m

Bludné skály je název pro skalního město nedaleko města Kudowa-Zdrój v jižní části Polska , na hranicích s Českou republikou . Ojedinělé pískovcové bludiště je plné úzkých soutěsek, strmých strží a podivuhodných skalních útvarů. Bludné skály jsou součástí Národního parku Stolové hory .

O bludných skalách

Bludné skály se nacházejí na západní straně hory Bor (Skalniak) . Pískovcový labyrint, který zabírá rozlohu 22 ha, vznikl postupným, ale nestejnoměrným zvětráváním skal. Dnes jím vede červeně značená, částečně zpevněná, turistická trasa, která je v některých místech jen několik desítek centimetrů široká. Cesta se proplétá mezi skalami vysokými 6-8 m. Mezi nejznámější skalní útvary patří například Kuchnia (kuchyně) , Dwunozny Grzyb (dvojnohý hřib) a především symbol celého skalního města - Kurze Stopki (kuří nožky) .

Důležité informace

Bludné skály jsou otevřeny denně a vstup je zpoplatněn. Přístup do areálu je možný ze spodního nebo horního parkoviště. Spodní parkoviště je vzdáleno 6 km od lázeňského městečka Kudowa-Zdrój , a ke skalám je to z něj 3, 5 km. Přístup na horní parkoviště je kvůli úzké silnici omezen. Auta jsou směrem nahoru i dolů pouštěna pouze 15 minut každou hodinu.


Informace a fakta

GPS: 50.477, 16.2903
Nadmořská výška: 850 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 22:02:04

Bludné skály: Recenze

Bludné skály prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kudowa-Zdrój (5km)Duszniki-Zdrój (11km)Polanica-Zdrój (17km)Kladsko (27km)Jugów (23km)Stříbrná hora (28km)Chełmsko Śląskie (26km)Kladská Bystřice (33km)Jugowice (29km)

Webmap: 1 2 3