TIXIK.cz » Města » Francie » Centre » Blois

Blois - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Blois: Hlídač pokojů
Blois Mapa Mapa hotelů Blois

BloisBlois

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Blois, Luxusní ubytování v Blois, Levné ubytování v Blois, Autopůjčovny v Blois, Apartmány v Blois, Blois: Fotografie

Doporučené hotely Blois


Zobrazit všechny »


Blois: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Blois Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Blois a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
La Maison de la Magie Robert-HoudinMuzea0.1km
Zamek BloisHrady a zámky0.2km
St. Louis CathedralKatedrály0.4km
Museum of the ObjectMuzea0.5km
Eglise Protestante Evangélique BlesoisNáboženství2km
Rive de LoireKempy4km
St Denis sur Loire CastleHrady a zámky6km
Zámek BeauregardHrady a zámky7km
Zámek MenarsHrady a zámky8km
Parc botanique du Prieuré d'OrchaiseZahrady10km
DugnyKempy13km
Zámek ChambordHrady a zámky14km
Park ChambordZábavní parky14km
Villesavin CastleHrady a zámky15km
La Grande TortueKempy12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:57:11, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
mírné klima

Vhodné pro

shopping
plavby
slavnosti
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 47.5853, 1.333
Nejbližší letiště: Letiště Tours-Val-de-Loire, 65 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:36:29

Blois: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 930.10.2010 15:20:58
Blois je město na břehu řeky Loiry v centrální části Francie asi 180 km jihozápadně od Paříže a asi 65 km severovýchodně od Tours. Blois má asi 50 000 obyvatel a je správním městem departementu Loir-et-Cher v regionu Centre.

Doprava – Blois

Blois má nejbližší letiště v Tours. Železniční nádraží Gare de Blois leží na trati Tours – Orléans, části regionální železniční sítě TER Centre, a na trati Paříž Austelitz – Orléans – Blois – Tours, která je částí linek Intercités Grand bassin parisien sud, větvi národní železniční sítě Intercités. Nádraží Gare de Blois je umístěné ve středu města, k Zámku Blois je to asi 600 m, k historickému centru asi 400 m a ke katedrále St. Louise asi 1 km. Autobusem nebo i na kole se z Blois pohodlně dostaneta na výlet například do Cheverny (15 km) či Chaumont-sur-Loire (18 km) . Autem ze do Blois dostanete po A 10.

Přírodní a historické zajímavosti – Blois

První zmínka o městě Blois pochází z 6. stol., vykopávky však dokládají osídlení mnohem starší. Název pochází s latinského Blesum castrum . Městem se Blois stává v roce 1196. Osud města Blois je úzce spojen s osudy Zámku Blois , který vzniká v 13. stol. Roku 1392 se město, zámek i celý kraj stávají majetkem mocných vévodů Orléans.
Roku 1429 u Blois soustřeďuje svá vojska Johanka z Arku před vítězným tažením proti Angličanům u Orléans. Blois je rodištěm krále Ludvíka XII, který započne s přestavbami zámku na reprezentativní královské sídlo. Dalšími panovníky, kteří sídlí na Zámku Blois jsou Ludvík XIII či František I. V letech 1562 – 1567 dochází v Blois bojům mezi katolíky a kalvinisty. V období 1617-1619 pobývala ve vyhnanství na zámku Blois Marie Medičejská, manželka krále Jindřicha IV. Na konci 17. stol. vzniká v Blois biskupství.
Během druhé světové války je od roku 1940 Blois obsazeno německými vojsky, k osvobození dochází v srpnu 1944.

Turistické zajímavosti – Blois

Blois, zvlášť jeho staré město, je místem kudy kráčela historie. Ve středověku bývalo hlavním městem Francie. Blois je plné malebných zákoutí, úzkých dlážděných uliček či honosných budov. Kromě již zmiňovaného Zámku Blois najdete v Blois mnoho dalších míst, která by jste rozhodně neměli minout. Jedním z nich je právě staré město, které se rozkládá na břehu řeky Loiry. Křivolaké uličky, stará schodiště, bary a obchůdky lákají k posezení i procházkám. Při těch určitě neminete kostel St. Nicolase, který stojí na místě opatství z 12. stol. Z dalších církevních staveb stojí určitě za návštěvu katedrála St. Louise, jedna z dominant města, jejíž architektura v sobě nese prvky mnoha stylů, kterými prošla její výstavba v průběhu pěti století. Na katedrálu navazuje zahrada Jardin de l´Evêché s krásnými výhledy na Loiru i staré město.
V Blois najdete také Muzeum odboje, deportace a osvobození, jehož expozice je věnována obětem a odboji během II. světové války. Další muzeum je Musée de l’Objet.
Blois je rodištěm mnoha slavných osobností, například fyzika Denise Papina, vynálezce tlakového hrnce, či světoznámého mága J. E. R. Houdiniho. Hlavně jemu ale i mnoha kouzlům, záhadám a iluzím je věnována expozice Domu kouzel.
Blois je oblíbeným výchozím místem pro výlety na blízké zámky Chambord a Cheverny.
Pro sportovní vyžití nabízí Blois bazén, tenis, golfové hřiště. Okolí Blois je protkáno cyklistickými stezkami a ve městě je i půjčovna kol.

Ubytování – Blois

Blois nabízí ubytování různých kvalitativních (1- 3 hvězdičky) i cenových kategorií. Najdete zde hotely s jednoduchými pokoji až po apartmány. Ve většině z nich je internetové připojení zdarma. Nejbližší a poměrně oblíbený je kemp De Dugny ležící asi 18 km jihovýchodně od Blois.

Města a obce v okolí

BloisMontlivault (10km)Maslives (12km)Tour-en-Sologne (14km)Chambord (14km)Cour-Cheverny (12km)Cheverny (13km)Bracieux (16km)Chaumont-sur-Loire (16km)

Webmap: 1 2 3