TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Blanensko

Blanensko - ubytování, satelitní mapa, místa a turistické cíle (okres Blansko)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Blanensko: Hlídač pokojů
Blanensko Mapa Mapa hotelů Blanensko

BlanenskoBlanensko

Související témata

Blanensko: Fotografie

Doporučené hotely Blanensko


Zobrazit všechny »


Blanensko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Blanensko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Blanensko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Hrad BoskoviceHrady a zámky5km
Zámek LysiceHrady a zámky5km
Zámek BoskoviceHrady a zámky5km
Židovské město BoskoviceMuzea5km
Synagoga MaiorNáboženství5km
Zidovské ghetto v BoskovicíchMuzea5km
Muzeum BoskovickaMuzea5km
Muzeum Boskovicka - Historické zemědělské strojeMuzea5km
Evangelický kostel v BoskovicíchNáboženství5km
Kostel Všech svatýchNáboženství5km
Zámek Rájec nad SvitavouHrady a zámky6km
Western park BoskoviceZábavní parky7km
šmelcovnaBotanické zahrady7km
Zámek KunštátHrady a zámky8km
Koupaliště SloupKoupání10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 05:29:34, Nadmořská výška: 397m

Blanensko je nejsevernější oblastí Jihomoravského kraje. Je známé především díky jeskyním a Moravskému krasu. Na západě sousedí s Českomoravskou vysočinou, na východě a severovýchodě s oblastí Moravský kras a s Drahanskou vrchovinou. Správním centrem oblasti je průmyslové město Blansko s renesančním zámkem, muzeem, dřevěným kostelíkem z Podkarpatské Rusi z roku 1601, kostelem sv. Martina a nebo Klamovou hutí- poslední zachovalou hutí železáren z 19. století. Pozoruhodnými stavbami jsou i radnice a správní budova firmy ADAST Blansko, postavená ve windsorském stylu. Průmyslové Blansko je hlavní vstupní branou do Moravského krasu.

Památky Blanenska

Je tu unikátní Stará huť v Josefovském údolí u Adamova, Boskovice se svým zámkem, zachovalou židovskou čtvrtí se synagogou a arboretem Šmelcovna,zámek Kunštát a nedaleko něj umělá Jeskyně blanických rytířů, kterou vytesal místním rodák. Najdeme zde i keltskou usedlost ISARNO nebo zámek v Letovicích, můžete se seznámit s výrobou modrotisku v Olešnici, navštívit zámek v Rájci - Jestřebí, zámek Velké Opatovice, zámek v Lysicích, poutní kostel ve Křtinách, větrné mlýny - za všechny například ten v Ruprechtově, poutní kostel Panny Marie Bolestné, muzeum lidové architektury a perleťářství i moderní kostel v Senetářově, rozhledny Podvrší u Veselice a Babylon - Kozárov na Blanensku, zříceniny Čertův hrádek, Nový Hrad a Starý Hrad u Olomoučan, Holštejn, Louku, atd.

Jeskyně Moravského krasu

Samostatnou kapitolou je oblast Moravského krasu. Zde se postupně v průběhu věků vytvořily naprosto fascinující podzemní prostory, které dodnes nejsou zcela prozkoumány. V současné době je zde zpřístupněno pouze několik podzemních komplexů: Punkevní jeskyně s vodní plavbou na podzemní říčce Punkvě se 138 m hlubokou propastí Macocha, jeskyně Balcarka na okraji plošiny s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou, Kateřinská jeskyně s unikátními hůlkovými stalagmity (lesík) , rozsáhlým dómem pro pořádání koncertů či s krápníkem ve tvaru Ježibaby a Sloupsko-šošůvské jeskyně tvořené mohutnými chodbami a podzemními prostorami ve dvou patrech nad sebou. Běžným jevem v této oblasti jsou propady vodních toků, které se po své cestě podzemím vynořují na jiných místě.

Aktivity na Blanensku

V centrální části regionu nabízí krajina horolezecké terény. Čisté životní prostředí je zde vhodné pro turistiku ve všech podobách. Známé rekreační oblasti jako je Jedovnicko kolem rybníka Olšovce s možností koupání, vodních sportů a rybaření či oblast Suchého kolem Sušského rybníka mezi krásnými lesy s možností koupání, rybaření či lyžování zvyšují přitažlivost tohoto regionu.

Informace a fakta

GPS: 49.4582, 16.6067
Nadmořská výška: 397 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:36

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, jízda na koni, rybaření, golf, windsurfing, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Blanensko: Recenze

Blanensko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lysice (5km)Boskovice (5km)Rájec-Jestřebí (6km)Kunštát (8km)Sloup (11km)Letovice (10km)Blansko (11km)Lomnice (15km)Olomučany (15km)Jedovnice (17km)Tišnov (18km)Vranov (17km)Podlesí (17km)Podomí (21km)Lelekovice (19km)Křtiny (20km)Ruprechtov (23km)Jevíčko (21km)Svojanov (23km)Plumlov (30km)Rozdrojovice (24km)Bystré (27km)Kníničky (25km)Ostrovačice (31km)Říčany (31km)Brno (30km)Vyškov (35km)

Webmap: 1 2 3