TIXIK.cz » Polsko » Kujavsko-Pomořsko » Biskupin

Biskupin, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Biskupin: Hlídač pokojů
Biskupin Mapa Mapa hotelů Biskupin

Související témata

Biskupin: Fotografie

Doporučené hotely Biskupin


Zobrazit všechny »Biskupin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Biskupin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Biskupin a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Dveře Hnězdenské katedrály30km
Knihovna Bernardýnů v Bydhošti41km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 14:20:55, Adresa: Polsko, WWW stránky:

Biskupin je archeologická rezervace, která je tvořena přírodní rezervací a opevněným jezerním městečkem z doby železné. Nachází se v Polsku , v centrální části země, v regionu Kuyavian-Pomeranian. Leží u stejnojmenné obce, asi 35 km od Hnězdna .

Základní fakta

Biskupin je jediné známé dochované osídlení z doby železné v Polsku. Osada z doby železné, která byla založena údajně někdy před 2 700 lety, byla objevena náhodou v roce 1933 pod mohutnou vrstvou rašeliny. V současnosti nabízí Biskupin pohled do dávné minulosti. Samotné zrekonstruované městečko naleznete na poloostrově na severním konci parku. V současnosti tam stojí zrekonstruovaná brána, obranný val a dvě řady domků. V areálu Biskupin naleznete celou řadu dalších pozoruhodných chatrčí s doškovými střechami a dalšími artefakty z doby železné. Některé domky mají upravený interiér tak, jak vypadal asi před 2 700 lety. Uprostřed parku se nachází muzeum s různými artefakty, které byly v Biskupině a jeho okolí nalezeny. Můžete také využít nabídku výletu na lodi, která několikrát denně vyplouvá na zdejší jezero.

Praktické informace

Archeologická rezervace Biskupin je otevřena po celý rok. V letních měsících je otevřeno od 9 do 18 hodin. V zimě se zavírá při setmění. Vstupné stojí 6 PLN pro dospělé a 4 PLN pro děti. Hned u vchodu do rezervace je k dispozici parkoviště a stánky s jídlem a suvenýry. Biskupin je dostupný autem, autobusem i vlakem. Autem se tam dostanete po silnici E261, ale musíte z ní včas odbočit. Autobus tam jezdí ze Żninu , kam se dostanete autobusem z Hnězdna . Z obce Żnin jezdí v létě do Biskupina úzkorozchodný vlak.


Informace a fakta

GPS: 52.7887, 17.7446
Nadmořská výška: 79 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:50

Biskupin: Recenze

Biskupin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Żnin (7km)Rogowo (10km)Trzemeszno (26km)Hnězdno (30km)Brzoza (32km)Białe Błota (36km)Witkowo (39km)Bydhošť (41km)Naklo nad Notecią (41km)

Webmap: 1 2 3