TIXIK.cz » Města » Velká Británie » Anglie » West Midlands » Birmingham

Birmingham - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Birmingham: Hlídač pokojů
Birmingham Mapa Mapa hotelů Birmingham

Související témata

Satelitní mapa Birminghamu, Penziony v Birminghamu, Luxusní ubytování v Birminghamu, Apartmány v Birminghamu, Levné ubytování v Birminghamu, Autopůjčovny v Birminghamu, Birmingham - počasí, Birmingham: Fotografie

Doporučené hotely Birmingham


Zobrazit všechny »Birmingham: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Birmingham Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Birminghamu, Plánovač výletů, Birmingham a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Old SquareNáměstí0km
The Priory CourtsSoudy0.1km
The Oasis CentreShopping0.1km
Great Western ArcadeChrámy0.2km
Fluted ColumnPamátníky0.3km
Birmingham CathedralNáboženství0.3km
Unett MonumentPamátníky0.3km
Moor Street TheatreUlice0.3km
Corporation StreetShopping0.3km
American Express Travel ServciesBanky0.3km
Corporation Street tram stopStanice MHD0.3km
Old Joint Stock TheatreDivadla0.4km
St Philip's CathedralKatedrály0.4km
Consulate of IrelandAmbasády0.4km
The Cathedral Basilica of Saint ChadNáboženství0.4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:45:01, Adresa: Colmore Row, Birmingham, Velká Británie, Telefon: +44 121 262 1840, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra

Proti

v létě moc vlhko
přetížená doprava

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

strojírenský
těžební
IT


Informace a fakta

GPS: 52.4823, -1.8946
Rok založení města: 1838
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:59:29

Birmingham: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:11:16
Birmingham je město a distrikt v metropolitním hrabství West Midlands, ve Velké Británii . Všeobecně je považován za nejvýznamnější město této země hned po Londýně . Birmingham byl významným městem již během Průmyslové revoluce. Tím je dodnes. I proto se mu často přezdívá město tisíce řemesel nebo továrna světa.

První písemné zmínky o Birminghamu jsou staré více než 1000 let. V té době tu stála anglosaská zemědělská vesnice. Okolí města ale bylo osídleno již Římany. Ti zde postavili tvrz a několik vojenských cest. Od 12. století mohl Birmingham pořádat trhy. Svůj největší rozmach město začalo zažívat v 16. století a rozvoj vyústil až ve 20. století. V druhé polovině 20. století se z města stala nehezká, betonová džungle. To se stalo hlavně díky vybombardování během 2. světové války. V posledních letech však bylo město významně renovováno a obnoveno. Byla vybudována nová náměstí, obnoveny staré ulice a ošklivé budovy včetně nehezkých podchodů byly odstraněny.

Dnes je Birmingham domovem pro cca 1 milion obyvatel. Město láká i turisty. Hlavní lákadlem je kultura a umění. Své zastoupení má ale i architektura města. Birmingham hostí každý rok velké množství různých akcí a festivalů všech různých žánrů od blues po rock. Jedním z nejpopulárnějších festivalů je Birminghamský mezinárodní jazzový festival, který je největší akcí svého druhu ve Velké Británii. Ve městě je dále vyhlášený symfonický orchestr, který sídlí v Symphony Hall i mnoho divadel. Birmingham se také může pyšnit jednou z nejrozsáhlejších sbírek obrazů prerafaelistů umístěnou v Birmingham Museum & Art Gallery. Je tu i mnoho kin (multiplexů) včetně kina IMAX. Nejlevnější je údajně multiplex Cineworld na Broad street.

Mezi nejvýznamnější turistické atrakce ve městě patří botanická zahrada, vědeckotechnické muzeum Birmingham Thinktank, nákupní centrum Bull Ring, náměstí s obří obrazovkou BBC Chamberlain Square, náměstí Victoria Square, katedrála St Philip's Cathedral, podmořské akvárium National Sealife Center a čtvrť Gun Quarter, ve které se vyrábí zbraně. Vyhledávanou turistickou atrakcí je také plavba na zdejších kanaléch, kterých je tu celkem 60 km a dříve sloužili pro průmyslovou dopravu. Dnes slouží pouze pro vyhlídkové plavby.

Po Birminghamu se dá nejlépe pohybovat autobusy, příměstskými vlaky a tramvajemi. Zajímavostí je, že autobusové linky 11A a 11C jsou nejdelšími městskými autobusovými linkami v Evropě. Hlavní železniční stanicí města je Birmingham New Street. Pro ty co cestují na mezinárodní letiště Birmingham-Shuttlesworth International Airport je určena zastávka Birmingham International.

Birmingham je bezpečné město. Turistům se ale doporučuje vyhýbat se těmto čtvrtím - Aston, Lozells, Newtown a Sparkbrook.

Města a obce v okolí

BirminghamBournville (7km)West Bromwich (8km)Marston Green (10km)Sutton Coldfield (10km)Curdworth (12km)Dudley (13km)Rubery (13km)Lea Marston (15km)

Webmap: 1 2 3