TIXIK.cz » Nizozemsko » Zuid-Holland » Haag » Binnenhof

Binnenhof - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Binnenhof: Hlídač pokojů
Binnenhof Mapa Mapa hotelů Binnenhof

BinnenhofBinnenhof

Související témata

Binnenhof: Fotografie

Doporučené hotely Binnenhof


Zobrazit všechny »


Binnenhof: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Binnenhof Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Binnenhof a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Scheveningen4km
Alblasserdam34km
Schiphol Noord43km
Amsterdam Dungeon51km
Dvůr Bekyní v Amsterdamu51km
Rezervace North Holland Dune49km
Odvodněné území Beemster 65km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 02:46:56, Adresa: Hofweg 1, Den Haag, Nederland, Telefon: +31 70 364 6144

Binnenhof je velký komplex budov v centru města Haag v Nizozemsku. Binnenhof již po mnoho staletí politickým centrem Nizozemska. Nalezente jej asi 15 minut pěší chůze od centrálního nádraží v Haagu nebo 5 minut chůze od tramvajových zastávek Spui nebo Spui stadhuis. Stačí sledovat informační tabulky „Binnenhof“. Binnenhof nebo také „ Vnitřní nádvoří „ je úchvatný komplex historických i svým vznikem později datovaných budov postavených kolem centrálního nádvoří. Základem Binnenhof se stalo panské sídlo, které si u malého jezera Hofvijver v roce 1229 počal budovat holandský hrabě William II a dokončil jej jeho syn Floris IV. Později byly kolem vystavěny další budovy, které začaly sloužit jako sídla vlády předním představitelům země. Některé budovy komplexu Binnenhof jsou známy i pod svými vlastními jmény. Je to například Ridderzaal neboli “ Rytířský sál” , kde každoročně královna otevírá parlament a přednáší svůj projev. Jedna z věží se nazývá Het Torentje neboli “ Malá věž” a je v ní kacelář premiéra již od roku 1982. Binnenhof je nádherný starobylý komplex budov, který je po více než osm století svědkem politické moci a vlády. Má obdélníkovitý tvar a na obou koncích jsou vchody, třetí vchod se nachází uprostřed jedné ze stran. Volná prostranství Binnenhof jsou volně přístupná veřejnosti pro prohlídku. Na hlavním nádvoří Binnenhof můžete vidět neogotickou pozlacenou kašnu a u hlavní brány, která pochází z období kolem roku 1600, jezdeckou sochu krále Williama II. Pro návštěvníky Binnenhof je umožněna prohlídka Rytířského sálu, každý den mimo svátky a neděle od 10 do 15,30 hodin. Volně přístupná je také malá expozice, kde se nachází například model Binnenhof, přehled nejdůležitějších politických událostí Nizozemska nebo rodokmen Holandské královské rodiny apod. Moderní budovy na jihu Binnenhof vybudované po roce 1992 slouží jako reprezentativní prostory a nižší jako budovy parlamentu.

Informace a fakta

GPS: 52.0796, 4.3134
Nadmořská výška: 7 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:25

Binnenhof: Recenze

Binnenhof prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poeldijk (9km)Ter Heijde (11km)Zoetermeer (12km)Schipluiden (11km)'s-Gravenzande (14km)Moerkapelle (18km)Hook of Holland (17km)Hazerswoude-Dorp (19km)Maasland (16km)

Webmap: 1 2 3