Bílovec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bílovec: Hlídač pokojů
Bílovec Mapa Mapa hotelů Bílovec

BílovecBílovec

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Bílovec - počasí, Bílovec: Fotografie

Doporučené hotely Bílovec


Zobrazit všechny »


Bílovec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bílovec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bílovec a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Vagonářské muzeum StudénkaMuzea6km
Kostel svatého BartolomějeNáboženství6km
Kostel svaté KateřinyNáboženství9km
Muzeum AlbrechtičkyMuzea9km
Letiště OstravaLetiště10km
Koupaliště Ostrava - PorubaKoupání12km
Ski areál Vaňkův kopecSki areály11km
Moravskoslezský krajRegiony11km
Heipark TošoviceSki areály14km
Bobová dráha TošoviceAktivity14km
Kostel svatého Jana a PavlaNáboženství16km
Plavecký bazén OstravaKoupání15km
Zámek KunínHrady a zámky13km
Aquapark Ostrava JihKoupání16km
Muzeum městyse Suchdol nad OdrouMuzea14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:46:28, WWW stránky:

Plusy

blízko cyklostezky
blízko turistické stezky
dobrá dostupnost
vlastní vlaková zastávka
vše blízko

Zajímavosti

církevní památky
historické centrum

Aktivity

horská kola
inline bruslení
lyžování

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
prodejna kol
knihkupectví
bowling
autobusová zastávka
autoopravna
myčka aut
kostel
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
posilovna
nemocnice
prádelna
právnické služby
knihovna


Informace a fakta

GPS: 49.7579, 18.014
Nadmořská výška: 279 m
Je to hlavní město?: Ne
Datum poslední aktualizace: 16.10.2012 3:13:18

Bílovec: Recenze

Zobrazit recenze:
 23.1.2012 9:41:16
BÍLOVEC
Obec Bílovec leží v severní části okresu Nový Jičín, v místě, kde se výběžky Nízkého Jeseníku svažují do údolí řeky Odry. Jeho území v nadmořské výšce 280 m se rozprostírá na obou březích říčky Bílovky, které přecházejí v mírné svahy. Na katastru o rozloze 3 887 ha žije přibližně 7 500 obyvatel.
Dějiny Bílovce jsou spjaty se dvěma významnými šlechtickými rody. Od počátku 14. století souvisí se slavným českým rodem pánů z Kravař, období vzestupu a rozkvětu města před Bílou horou s rodem Pražmů. Tento vzestup v 16. století doprovázel nejen rozvoj řemeslné výroby, ale i výstavba nových částí města. Zásluhou osobnosti Karla Pražmy se stal Bílovec v posledních dvou desetiletích před stavovským povstáním v roce 1618 důležitým politickým střediskem opavského knížectví. O jeho významu v těchto neklidných dobách svědčí fakt, že zde byla uložena opavská stavovská privilegia a zemské desky. Jeho nadějný vývoj byl přerušen až třicetiletou válkou.
Významnou bíloveckou památkou je renesanční zámek z konce 16. století, přestavěný v 18. století do barokní podoby. V průběhu válečných událostí v roce 1945 vyhořel. Po rekonstrukci, která byla ukončena v sedmdesátých letech, byl objekt určen převážně k hospodářským účelům. V současné době se plánuje jeho budoucí využití. V podzámčí vznikne sportovně relaxační areál, který bude se zámkem propojen zámeckým parkem. Vedle zámku je umístěno vlastivědné muzeum, které v současné době prochází komplexní rekonstrukcí s termínem dokončení v roce 2013. Nová oexpozice muzea bude věnována historii města, Massagu a historii větrných mlýnů na Bílovecku.
Farní kostel sv. Mikuláše, kdysi zřejmě dřevěný, stál v Bílovci pravděpodobně již v první polovině 14. století. Okolo roku 1400 byl nahrazen kamennou stavbou, v 17. století barokní přestavbou. Mezi cenné duchovní památky patří rovněž kaple sv. Barbory, poprvé písemně doložena k roku 1465. Původně gotická stavba byla barokně přestavěna okolo roku 1726.
Bílovec si i dnes zachovává svůj význam jako středisko školství. Kromě základní školy lze ve městě navštěvovat také známé gymnázium M. Koperníka, své umělecké nadání děti rozvíjejí ve zdejší základní umělecké škole.
Občané mohou také využít služeb pošty, kina, veřejné knihovny nebo informačního centra.
Rozšířená je ve městě spolková činnost, dobré zázemí zde má rybářský spolek, muškařský spolek, kynologický klub, mažoretky, dobrovolní hasiči i Klub seniorů. Kulturní a společenské akce, jako například plesy, koncerty, divadelní představení atd., se pořádají v Domě kultury, výstavy zase v budově zámku. Velmi oblíbené jsou tradiční akce jako Pálení čarodějnic, turistický pochod Bílovecká padesátka nebo nejrůznější trhy a jarmarky.
Také příznivci sportu si mohou v Bílovci přijít na své. K dispozici mají bowling, fitness centrum, tenisový a squashový klub, pro relaxaci lázeňské centrum, bazén se saunou i solnou jeskyni.
Příroda v okolí Bílovce nabízí nenáročné vycházky pro pěší, trasy pro cyklisty i běžkaře. Při toulkách okolím můžete narazit na větrný mlýn a spoustu drobných sakrálních staveb, které má město ve své péči.
www.bilovec.cz

Města a obce v okolí

Příbor (16km)Jilešovice (18km)Ostrava (22km)Nový Jičín (18km)Kopřivnice (20km)Štramberk (20km)Starý Jičín (20km)Frýdek-Místek (26km)Opava (22km)

Webmap: 1 2 3