TIXIK.cz » Města » Bilbao

Ubytování Bilbao, hotely Bilbao

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bilbao: Hlídač pokojů
Bilbao Mapa Mapa hotelů Bilbao

Související témata

Satelitní mapa Bilbaa, Penziony v Bilbau, Luxusní ubytování v Bilbau, Apartmány v Bilbau, Levné ubytování v Bilbau, Autopůjčovny v Bilbau, Bilbao - počasí, Bilbao: Fotografie

Doporučené hotely Bilbao


Zobrazit všechny »Bilbao: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bilbao Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bilbau, Plánovač výletů, Bilbao a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:05:33, Telefon: +34 944 79 42 10, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
krásné památky
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
koncerty
mírné klima

Proti

přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
metro
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 43.257, -2.9234
Nadmořská výška: 18 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:15

Bilbao: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:16
Bilbao je největší město v Baskicku, které je autonomním společenstvím v severní části Španělska . Město se nachází v Biskajském zálivu, na řece Nervión.

Historie

Historie města sahá do roku 1300, kdy bylo Bilbao založeno jako rybářská osada. Ve středověku se pak město stalo nejdůležitějším obchodním a finančním centrem severního pobřeží Španělska. Další rozvoj města přišel s průmyslovou revolucí. Ten pokračoval i ve 20. století, kdy se Bilbao stalo městem těžkého průmyslu. V 90. letech 20. století tu však proběhla obnova a dnes je hlavním průmyslovým odvětvím loďařský průmysl.

Turistické cíle

Město také nabízí mnoho krásných a cenných památek. Mezi nejvýznamnější turistické cíle patří postmoderní Guggenheimovo muzeum od Franka Gehryho, náměstí La Ribera market nebo operní dům Teatro Arriaga. Velmi navštěvovaná jsou také náměstí Plaza Nueva s místní radnicí, místní gotická katedrála ze 14. století, most Zubizuri nebo lanová dráha Artxanda Funicular. K nejnavštěvovanějším muzejím patří již zmíněné Guggenheimovo muzeum , muzeum výtvarných umění , námořní muzeum a baskické muzeum Basque muzeum. Nejkrásnějším městským parkem je Doña Casilda de Iturrizar park, který tvoří plíce města Bilbao. Hlavní obchodní a finanční tepnou města je část nazvaná Gran Vía de Don Diego López de Haro .

Kultura a festivaly

Bilbao je také významným kulturním centrem. Je tu hned několik divadel, koncertní sály, kina i symfonický orchestr. K nejvyhlášenějším festivalům patří Semana Grande, což je nejnavštěvovanější festival ve městě, který trvá devět dní a každý rok se ho zúčastní víc než 100 000 lidí. Dále je to hudební akce Bilbao Live Festival, kde vystupují současné špičky popové a rockové scény.

Doprava

Po městě Bilbao se dá nejlépe pohybovat pomocí dvou linek metra a tramvajovou linkou EuskoTram. K dispozici je tu i mezinárodní letiště Bilbao Airport. Dnes žije ve městě Bilbao asi 380 000 obyvatel.

 Aura: 65Recenze: 2292011-04-11 23:18:07
Bilbao bylo dříve zaprášené průmyslové město, ale s utlumením průmyslu nepřišel jeho úpadek, naopak: město se pročistilo, vzniklo hodně nové architektury a za tzv. Guggenheimem sem začali jezdit turisté z celého světa. Už samotné muzeum vzniklo na místě bývalého průmyslového objektu, rozkládá se vlastně na jakémsi říčním ostrově. Budova je to opravdu zajímavá a výstavy v ní někdy opravdu divoké, vskutku postmoderní. Fotit tuto budovu je ovšem dost těžké, protože je na stísněném prostoru a dostat ji celou do fotoaparátu je těžké. Co je na na starém Bilbau obzvláště nádherné, jakož i na ostatních městech Baskicka, to jsou tzv. galerie - prosklené secesní výklenky, jakási francouzská okna, většinou krásně zdobená kováním a barevnými skleněnými ornamenty. Procházet se takovými ulicemi je zážitek. Ovšem největším zážitkem v Baskicku je kuchyně, takže doporučuji nevynechat ji ani v Bilbau. Náměstí s arkádami je hospodami, bary a kavárnami obklopeno. V noci je tam pěkná vřava. V Baskicku najdete hospodu pod názvem jatxetea. Ani k moři z Bilbaa není daleko. Závěsný most spojuje jednu okrajovou čtvrť Bilbaa s rybářským přístavem Portugalete a to už je jiný svět, kde potom následuje jedna rybářská vesnice za druhou, pláže, no balada.

Města a obce v okolí

BilbaoAlonsotegi (5km)Derio (4.9km)Zamudio (6km)Lezama (8km)Ortuella (12km)Amorebieta-Etxano (16km)Gordexola (15km)Igorre (16km)

Webmap: 1 2 3