TIXIK.cz » Londýn » Big Ben

Big Ben - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Big Ben: Hlídač pokojů
Big Ben Mapa Mapa hotelů Big Ben

Big BenBig Ben

Související témata

Big Ben: Fotografie

Doporučené hotely Big Ben


Zobrazit všechny »


Big Ben: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Big Ben Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Big Ben a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 02:30:36

Big Ben neboli Clock Tower, je věž se čtyřmi hodinovými ciferníky a pochází z 19.století. Nachází se v Londýně a je součástí Westminsterského paláce, ve kterém zasedá parlament. Big Ben byl postaven při rekonstrukci původního Westminsterského paláce , jejž postihl požár. Pojmenováním Big Ben se špatně označuje celá hodinová věž, jež se tyčí na severní straně paláce. Ve skutečnosti je Big Ben označení pouze pro největší, 13,5 tuny těžký zvon věže, který odbíjí každou celou hodinu. Ve věži se nacházejí ještě další čtyři menší zvony. Viktoriánská gotická věž je vysoká 96,3m, část se skládá z cihel, další část je ocelová konstrukce. Hodiny, jež se nacházejí ve výšce 55m nad zemí, jsou díky dokonalému seřízení svého tvůrce, Edmunda Becketta Denisona, velmi přesné. Pod každým ciferníkem se nachází nápis „Bůh ochraňuj naši královnu Victorii I.“ Zvuk odbíjení zvonu Big Ben používá televizní stanice BBC.

Prohlídka

Big Ben je otevřen veřejnosti po předchozím objednání, protože jedna skupina na prohlídku může mít maximálně 16 lidí. Přístup je zakázán dětem mladším 11 let. Prohlídka se koná třikrát za den a to v 10:30, 11:30 a 14:30 a vstupné je zdarma. Do zvonice vede celkem 334 točivých schodů.


Informace a fakta

GPS: 51.5006, -0.1246
Nadmořská výška: 15 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:40:46

Big Ben: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422012-01-30 22:27:15
Big Ben je prostě klasika. Na obrázcích a videu mě přišel mnohem menší, než ve skutečnosti. Když jsme vylezli z metra a před námi rovnou Big Ben, byl to opravdu zážitek.

Města a obce v okolí

Londýn (2.8km)Kew (11km)Mitcham (11km)Twickenham (16km)Hounslow (17km)Southall (17km)Teddington (17km)Croydon (14km)Wallington (16km)

Webmap: 1 2 3