TIXIK.cz » Polsko » Podkarpatsko » Bieszczadská lesní dráha

Bieszczadská lesní dráha - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bieszczadská lesní dráha: Hlídač pokojů
Bieszczadská lesní dráha Mapa Mapa hotelů Bieszczadská lesní dráha

Bieszczadská lesní dráhaBieszczadská lesní dráha

Související témata

Bieszczadská lesní dráha: Fotografie

Doporučené hotely Bieszczadská lesní dráha


Zobrazit všechny »


Bieszczadská lesní dráha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bieszczadská lesní dráha Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bieszczadská lesní dráha a doprava
Pravěké bukové lesy Karpaty22km
Herburt51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 12:14:11, Nadmořská výška: 599m, Adresa: Majdan 17, Cisna, Polsko, Telefon: +48 13 468 63 35, WWW stránky:

Bieszczadská lesní dráha se nachází v pohoří Bieszczady v jihovýchodním Polsku . Roku 1996 zde byl obnovený provoz na bývalé lesní dráze (Bieszczadzké kolejce leśne) se sezónním turistickým provozem. Bieszczadská lesní dráha je vedena po trase: Wola Michowa – Balnica – Cisna-Majdan – Cisna – Dolzyca - Przyslup. Výchozí stanice, depo a muzeum se nachází v Cisně-Majdanu.

Pohled do historie

Úzkorozchodná Bieszczadská lesní dráha se začala budovat v roce 1890. Slavnostní otevření proběhlo v lednu 1898. Prvním provozovatelem byly rakouské státní dráhy. Po druhé světové válce byla Bieszczadská lesní dráha odsouzena k zániku. Vesnice v jejím okolí byli zničeny a obyvatelstvo vyhnáno. V polovině 50. let 20. století byla Bieszczadská lesní dráha obnovena. Její rozchod však již nebyl původních 760 mm, ale pouze 750 mm. Provozovatelem 73 km dlouhé sítě se v této novodobé historii staly Státní lesy v Sanoku. Postupem času se Bieszczadská lesní dráha stala nerentabilní a její provoz byl koncem roku 1994 zastaven. O dva roky později byla založena nadace Bieszczadské Kolejki Lesnej a turistický provoz dráhy byl znovu zahájen nejdříve na krátkém úseku Cisna - Majdan - Przyslup, v délce pouhých 11 km, později i dále.


Informace a fakta

GPS: 49.2059, 22.2987
Nadmořská výška: 599 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:24:02

Bieszczadská lesní dráha: Recenze

Bieszczadská lesní dráha prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cisna (2.3km)Bukowiec (14km)Wola Matiaszowa (19km)Polańczyk (20km)Czarna (30km)Myczkowce (27km)Ustrzyki Dolne (33km)Rymanów (52km)

Webmap: 1 2 3