TIXIK.cz » Města » Bielefeld

Ubytování Bielefeld, hotely Bielefeld

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bielefeld: Hlídač pokojů
Bielefeld Mapa Mapa hotelů Bielefeld

BielefeldBielefeld

Související témata

Satelitní mapa Bielefeldu, Luxusní ubytování v Bielefeldu, Apartmány v Bielefeldu, Autopůjčovny v Bielefeldu, Bielefeld - počasí, Bielefeld: Fotografie

Doporučené hotely Bielefeld


Zobrazit všechny »


Bielefeld: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bielefeld Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bielefeldu, Plánovač výletů, Bielefeld a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:34:17, WWW stránky:

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 52.0333, 8.5333
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:41

Bielefeld: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:07:15
Bielefeld je město ve východním Vestfálsku. Obývá jej cca 330 000 obyvatel a je to 20 největší město v Německu. Bielefeld je kulturní, hospodářské a univerzitní centrum celého regionu. Bylo založeno v roce 1214 hrabětem Hermannem z Ravensbergu.

Historické památky a pozoruhodnosti

Město Bielefeld nabízí mnoho historických budov. V centru města je staré náměstí s historickými patricijskými domy. Patří k nim historická budova radnice. Blízko ní stojí budova divadla postaveného na počátku 20. století. Impozantní je koncertní hala s parkem Rudolf-Oetker-Halle. Otevřená v roce 1930. Významný je také komplex bývalé přádelny Ravensberg. Dnes fungující jako kulturně vzdělávací centrum s muzeem a kinem.

Kultura

Město Bielefeld nabízí 13 muzeí a galerií.
Jmenujme například historické muzeum v Ravensberg parku. Dále pak Muzeum Huelsmann se sbírkami skla, porcelánu a nábytku z období baroka, klasicismu a renesance nebo hasičské museum. Divadlo Bielefeld patří k významným divadlům regionu.

Sport

Město Bielefeld nabízí sportovně založeným lidem řadu možností ke sportování. V letních měsících je k dispozici venkovní koupaliště Wiesenbad, Dornberg nebo Jöllenbeck.
Nechybí ani celá řada krytých plaveckých areáů. K těm nejlepším patří multifunkční areál
Ishara , Aquawede nebo Familienbad Heepen.
K dalším sportovním areálům patří zimní stadion, lezecký park nebo fotballový stadion SchücoArena. Milovníci golfu si příjdou na své v nedalekém Teutoburském lese. K dispozici je 18-ti jamkové hřiště. Mimo golfového hřiště se v Teutoburském lese nachází někoik značených turistických tras.

Nakupování

Pro nakupování bylo ve městě Bielefeld postaveno 6 klimatizovaných nákupních center.

Města a obce v okolí

Bielefeld (0km)Steinhagen (9km)Herford (13km)Bad Salzuflen (16km)Gütersloh (18km)Verl (17km)Marienfeld (20km)Harsewinkel (23km)Lemgo (25km)

Webmap: 1 2 3