TIXIK.cz » Města » Polsko » Malopolsko » Biecz

Biecz, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Biecz: Hlídač pokojů
Biecz Mapa Mapa hotelů Biecz

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Biecz - satelitní mapa, Biecz: Fotografie

Doporučené hotely Biecz


Zobrazit všechny »Biecz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Biecz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Biecz a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Zabytkowa KamienicaPamátníky0.2km
Muzeum Ziemi BieckiejMuzea0.5km
PKP JasłoVlaková nádraží16km
Urząd GminyRadnice16km
Bank PKO BPBanky16km
Urząd SkarbowyRadnice16km
Starostwo PowiatoweRadnice16km
Muzeum RegionalneMuzea16km
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychRadnice16km
Urząd MiastaRadnice16km
Babia GóraKopce19km
BrzankaKopce17km
Magura MałastowskaSki areály19km
Pomnik papieskiPamátníky20km
Ski Park MaguraVleky, lanovky20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:39:36, WWW stránky:

Biecz je jedno z nejstarších sídlišť v Polsku . Nachází se v jižní části země, v Malopolském vojvodství, v nadmořské výšce 281 m, přibližně 40 km od známých lázní Krynica . V současnosti tam žije více než 5000 obyvatel. Biecz láká návštěvníky na své památky a muzeum.

Pohledy do historie

Město bylo osídleno již v raném středověku. Městská práva získal Biecz v roce 1257. Během středověku leželo město na významné obchodní stezce vedoucí přes Karpaty do Maďarska . Bohužel prosperita města skončila v 17. století s úpadkem obchodní cesty.

Radnice Biecz

Biecz je tiché město, které ale má návštěvníkům co nabídnout. Hlavní orientační bod města je věž radnice na Rynku. Ta dosahuje výšky 66 m a svým vzhledem připomíná maják. Byla postavena v letech 1569 - 1581. Radniční věž zdobí ojedinělé hodiny s 24 hodinovým ciferníkem. V radnici sídlí městský úřad. V úředních hodinách by neměl být problém se dostat na vrchol věže.

Farní kostel Božího těla

Západně od Rynku stojí monumentální farní kostel. Tato gotická cihlová stavba je důkazem bývalého bohatství města Biecz. V současnosti se totiž zdá k potřebám města příliš velký. Farní kostel Božího těla (Kościół Bożego Ciała) pochází z přelomu 15. a 16. století. Interiér skrývá pozoruhodný pozdně renesanční vlámský oltář a mohutné lavice ze 17. století. Zajímavá je dřevořezba znázorňující genealogický strom Panny Marie. Impozantní je také krucifix z roku 1639. Farní kostel Božího těla je otevřený pro návštěvy pouze bezprostředně před mší a po ní. Ve všední dny se slouží bohoslužba ráno a pozdě odpoledne. V neděli se slouží více mší. Ti, co mají rádi církevní stavby, by jistě měli navštívit klášter minoritů (klasztor franciszkański) .

Regionální muzeum

Biecz nabízí návštěvníkům také dobře spravované regionální muzeum, které sídlí ve dvou budovách z 16. století, v blízkosti kostela. První část expozice disponuje např. kompletní starou lékárnou s laboratoří, hudebními nástroji, tradičním domácím náčiním a zařízením starých řemeslnických dílen. Druhá část expozice je zaměřena na minulost města. Jsou tam i archeologické a numismatické sbírky. Regionální muzeum Biecz je otevřeno po celý rok, většinou od 8 do 15 hodin.

Turistické služby

Ubytovat se můžete ve městě Biecz v hotelu Centennial, který je nejlepším ubytovacím zařízením ve městě. Využít můžete také mládežnický hostel, který nabízí 60 lůžek a sídlí ve velké školní budově. Nachází se asi 1 km od Rynku. Levný je také hotel Grodzki, který disponuje restaurací s přijatelnými cenami za jídlo.

Doprava

Biecz je nejlépe dostupný autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Rzeszówě (Rzeszów-Jasionka Airport) . Autem se do města dostanete po silnici č. 28 a 980. Vlakové nádraží leží asi 1 km od centra. Vlakem se odtud dostanete i do Krakova a Varšavy . Autobusový terminál chybí, projíždějící meziměstské autobusy však staví na Rynku.


Informace a fakta

GPS: 49.731, 21.2539
Nadmořská výška: 260 m
Rok založení města: 1257
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:09:30

Biecz: Recenze

Biecz prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jaslo (15km)Frysztak (28km)Pilzno (26km)Labowa (36km)Machowa (32km)Tarnów (37km)Dębica (37km)Tylicz (41km)Muszyna (49km)

Webmap: 1 2 3