TIXIK.cz » Itálie » Firenze » Florencie » Biblioteca Laurenziana

Biblioteca Laurenziana - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Biblioteca Laurenziana: Hlídač pokojů
Biblioteca Laurenziana Mapa Mapa hotelů Biblioteca Laurenziana

Biblioteca LaurenzianaBiblioteca Laurenziana

Související témata

Biblioteca Laurenziana: Fotografie

Doporučené hotely Biblioteca Laurenziana


Zobrazit všechny »


Biblioteca Laurenziana: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Biblioteca Laurenziana Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Biblioteca Laurenziana a doprava
Baptisterium0.2km
Ponte Vecchio0.8km
Kaple Pazziů1km
Dóm Siena51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 14:51:57, Adresa: Piazza di San Lorenzo, 9, Firenze,Itálie, Telefon: +39 055 210760, WWW stránky:

Biblioteca Laurenziana (Biblioteca Medicea Laurenziana) je výjimečná renesanční budova ve Florencii , v Itálii . Nachází se v ní více než 11 000 rukopisů a 4 500 starých tisků. Byla vybudována pod záštitou medicejského papeže Clementa VII. (1478 - 1534) , který tím upozornil na význam a důležitost rodiny Medici. Knihovna obsahuje rukopisy a knihy, které patří do soukromé knihovny rodu Medici. Knihovnu projektoval Michelangelo a Giorgio Vasari. Tato konstrukce je unikátním příkladem manýristické stavby. Nachází se v blízkosti kostela San Lorenzo.

Historie stavby

Michelangelo Buonarroti (1475 - 1564) , slavný tvůrce sochy Davida, byl pověřen stavbou knihovny v roce 1523, nicméně stavbu započal až o dva roky později. Když opouštěl roku 1534 Florencii, byly kompletní pouze stěny čítárny. Ve stavbě pokračovali Tribolo, Vasari a Ammannati, na základě Michelangelových plánů. Knihovna byla otevřena roku 1571.

Schodiště

Proslulé je Michelangelem navržené schodiště knihovny. Je příkladem naprosto nového a originálního způsobu, jímž tento velký architekt skloubil konstrukční stránku se stránkou dekorativní. Když byl Michelangelo roku 1524 pověřen úkolem postavit knihovnu v nepravidelném prostoru vymezeném silnými zdmi, dokázal těchto nevýhod jedinečným způsobem využít. Celý interiér pojednal plasticky a vyřešil jej v podstatě jako skulpturu. Stavbu schodiště zahájil podle Michelangelova návrhu v roce 1558 Giorgio Vasari.


Informace a fakta

GPS: 43.7747, 11.254
Nadmořská výška: 58 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:05

Biblioteca Laurenziana: Recenze

Biblioteca Laurenziana prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Florencie (0.3km)San Jacopo al Girone (7km)Grassina (7km)San Donnino (9km)Tavarnuzze (8km)Pontassieve (14km)Montelupo Fiorentino (19km)Pelago (20km)Rufina (19km)