TIXIK.cz » Města » Béziers

Béziers - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Béziers: Hlídač pokojů
Béziers Mapa Mapa hotelů Béziers

Související témata

Satelitní mapa Béziersu, Levné ubytování v Béziersu, Autopůjčovny v Béziersu, Béziers: Fotografie

Doporučené hotely Béziers


Zobrazit všechny »Béziers: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Béziers Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Béziers a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:44:34, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.3415, 3.2169
Nadmořská výška: 58 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:36:31

Béziers: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:20
Béziers je historické město ve Francii . Nachází se v jižní části země, v regionu Languedoc-Roussillon. V současnosti zde žije okolo 75 000 lidí. Béziers láká návštěvníky na své památky a hlavně část Kanálu du Midi .

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Béziers patří opevněná katedrála St-Nazaire, která je obklopena úzkými uličkami a má impozantní fasádu. Dále je to kostel St. Aphrodise, radnice Hôtel de Ville z 18. století, starý most (Pont Vieux) ze 14. - 16. století a zdymadla ve Fonserannes z 18. století. Krásná je také v centru města široká promenáda Allée Paul-Riquet. Béziers nabízí také zajímavá muzea. Mezi ty nejznámnější patří Musée du Biterrois, což je muzeum historie města, které je z velké části věnováno římským artefaktům a vinařství, které je nejdůležitějším zdejším odvětvím. Oblíbené je také umelěcké muzeum Musée des Beaux-Arts.

Canal du Midi

Béziers je také známé díky zdejšímu výběrčímu daní Paulu Riquetovi (1604 - 1680) , který dělal vše proto, aby vybudoval slavný Canal du Midi. 240 km dlouhá vodní cesta je technickým zázrakem. Je typická mnoha akvadukty a více než 100 zdymadly. Díky své jedinečnosti byl Canal du Midi zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO . Více o kanálu se dočtete ZDE .

Turistické služby a zábava

Béziers disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Město také během roku hostí celou řadu oslav a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří slavnost středozemní hudby a tance Festa d´Oc, která se koná celý týden na konci července a tzv. féria, která se koná kolem 15. srpna. Jde o pětidenní slavnost, během které se konají býčí zápasy.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Město bylo původně osídleno Féničani a pak Římany, kteří z něj vybudovali vojenskou základnu. Během křížové výpravy proti albigenským bylo město Béziers skoro celé zničeno. Dnes jde o významné turistické centrum.

Doprava

Béziers je dostupné autem, autobusem, vlakem i letecky. Nejbližší letiště (Béziers Cap d'Agde Airport) se nachází jen pár kilometrů od jihozápadně od města. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A9 (E15, E80) .

Města a obce v okolí

BéziersVilleneuve-lès-Béziers (6km)Montady (7km)Colombiers (7km)Nissan-lez-Enserune (9km)Vendres (8km)Capestang (14km)Valras-Plage (12km)Montels (16km)

Webmap: 1 2 3