TIXIK.cz » Německo » Běžecký okruh Lückendorf

Běžecký okruh Lückendorf - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Běžecký okruh Lückendorf: Hlídač pokojů
Běžecký okruh Lückendorf Mapa Mapa hotelů Běžecký okruh Lückendorf

Související témata

Běžecký okruh Lückendorf: Fotografie

Doporučené hotely Běžecký okruh Lückendorf


Zobrazit všechny »Běžecký okruh Lückendorf: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Běžecký okruh Lückendorf Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Běžecký okruh Lückendorf a doprava, Bankomaty
Bod Trojzemí6km
Milštejn9km
Ortel13km
Ajeto Sklářská krčma14km
Vyhlídka Hrádek14km
Boží hrob u Velenic14km
Průrva Ploučnice16km
Oldřichovský Špičák22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické stezky, Aktuální čas: 08:06:18, Nadmořská výška: 487m

Běžecký okruh Lückendorf je jeden z nejnavštěvovanějších běžeckých lyžařských okruhů v česko-německém pohraničí. Nachází se v Německu , v Žitavských horách, v obci Luftkurort Lückendorf .

Lyžování Luckendorf

Běžecký okruh Lückendorf je dlouhý 3,5 km a jeho začátek je u hotelu Hochwaldblick. Na okruhu dosáhnete maximálního převýšení 19 m. Běžecký okruh v Lückendorfu je určen pouze pro klasickou techniku, jelikož tu jsou mechanicky upravované dvě stopy. Na začátku trasy je umístěna kasička, kam můžete přispět dobrovolným vstupným. Okruh je vhodný pro nenáročné běžkaře.

Nejlepší přístup

Běžecký okruh Lückendorf je nejlépe dostupný autem. Vedou sem dvě cesty z Žitavy . Jedna přímo z první křižovatky před německými hranicemi (silnice č. 132) nebo přes Oybin (silnice č. 133) . V obci je několik možností kde zastavit. Je tu také parkoviště, které je od okruhu vzdáleno cca 500 m.


Informace a fakta

GPS: 50.8337, 14.7639
Nadmořská výška: 487 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:49

Běžecký okruh Lückendorf: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47028.2.2012 11:06:53
Běžecký okruh Lückendorf je příjemnou oázou pro vyznavače běžeckého lyžování na Česko-německých hranicích. Nachází se kousek od Žitavy. K dispozici je tu dostatek parkovacích míst, parkoviště se nachází ale asi 300 metrů do okruhu. Parkoviště je bezplatné, nebo alespoň v roce 2011. Vstupné na okruh je dobrovolné. I když jsme tu byli v sobotu, kdy je tu nejvíce lidí, nebyl tu problém s hlavou na hlavně. Po celé délce nabízí okruh dvě upravené stopy. Pro ty co mají rádi čtyřnohé miláčky je dobrá zpráva, že sem mohou i se svým psem. Domácím mazlíčkům sem vstup není zakázán.

Města a obce v okolí

Kurort Oybin (1.7km)Olbersdorf (4km)Kurort Jonsdorf (5km)Bertsdorf (6km)Žitava (8km)Waltersdorf (9km)Großhennersdorf (18km)Obercunnersdorf (23km)Löbau (30km)