TIXIK.cz » Regiony » Beskydy

Beskydy - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Beskydy: Hlídač pokojů
Beskydy Mapa Mapa hotelů Beskydy

BeskydyBeskydy

Související témata

Beskydy: Fotografie

Doporučené hotely Beskydy


Zobrazit všechny »


Beskydy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Beskydy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Beskydy a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 06:24:43, Nadmořská výška: 793m

V Beskydech se do současnosti zachovala typická lidová architektura - dřevěné kostely, kapličky, zvonice, původní zemědělské usedlosti a stavení. Horalská architektura je typická právě využitím dřeva. Beskydské dřevěnice citlivě splývají s okolní krajinou. Vynikají svojí nápaditostí a praktičností, která pomáhala přežít v tvrdých podmínkách. Největší soubor lidové architektury shromáždilo Valašské muzeum v přírodě . Tento unikátní a světově známý skanzen se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm . Najdete zde desítky zachovalých staveb, expozice historických profesí a nejrůznější doplňky zachovávající autenticitu, včetně hospodářských zvířat. Valašské muzeum v přírodě celoročně organizuje kulturní akce s folklorní tematikou. Na území Beskyd se nachází přes 20 dřevěných kostelů. Vznikly v průběhu 5 století a představují jedinečný středoevropský soubor lidové architektury. Patří sem dřevěná kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti , kostel Všech svatých v Sedlišti, dřevěný kostel sv. Bedřicha v Bílé z roku 1874, dřevěný kostelík sv. Cyrila a Metoděje na Hrčavě z roku 1936, kostel Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích, dřevěný Toleranční kostel ve Velké Lhotě , dřevěný kostel Povýšení sv. Kříže v Bystřici, dřevěný kostel sv. Mikuláše v Nýdku a dřevěný kostel Božího těla ze 16. století v Gutách . Dále roubené domy a usedlosti v Bukovci, které jsou chráněné jako kulturní památky, stejně jako chalupy a usedlosti v Komorní Lhotce. O něco novější jsou amfiteátry v Jablunkově či Dolní Lomné. Na vrcholu hory Prašivá se nachází kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1640. V jeho blízkosti stojí horská chata Klubu českých turistů s rozhlednou (rozhledna uzavřena) . Z dalších objektů lidové architektury jsou to Mikuláštíkovo fojtství Jasenná, Památník Antonína Strnada v Novém Hrozenkově nebo soubor dřevěných staveb Pustevny .

Informace a fakta

GPS: 49.3976, 18.2488
Nadmořská výška: 793 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-12 00:53:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: horská turistika, cyklovýlety, lyžování, jízda na koni
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Beskydy: Recenze

Města a obce v okolí

Prostřední Bečva (4.3km)Horní Bečva (4.7km)Velké Karlovice (4.9km)Karolinka (5km)Dolní Bečva (8km)Rožnov pod Radhoštěm (10km)Halenkov (12km)Vsetín (20km)Frenštát pod Radhoštěm (17km)Horná Mariková (17km)Čeladná (18km)Ostravice (19km)Valašské Meziříčí (22km)Frýdlant nad Ostravicí (23km)Štramberk (24km)Kopřivnice (24km)Nový Jičín (28km)Starý Jičín (29km)Příbor (28km)Vizovice (35km)Valašské Klobouky (34km)Frýdek-Místek (33km)Havířov (45km)Český Těšín (47km)Bojkovice (51km)

Webmap: 1 2 3