TIXIK.cz » Besedické skály

Besedické skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Besedické skály: Hlídač pokojů
Besedické skály Mapa Mapa hotelů Besedické skály

Související témata

Besedické skály: Fotografie

Doporučené hotely Besedické skály


Zobrazit všechny »Besedické skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Besedické skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Besedické skály a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 18:05:58, Nadmořská výška: 517m

Besedické skály jsou zajímavý přírodní útvar, který leží nad levým břehem řeky Jizery, nedaleko obce Besedice , v Českém ráji , v České republice . Besedické skály se dělí na dvě části - na skalní bludiště Kalich a na Chléviště.

Základní informace

Skalami vede naučná stezka, která seznamuje turisty s nejvýznamnějšími místy. Chléviště je větší a různorodější než Kalich. Jeho název vznikl podle toho, že tam vesničané schovávali dobytek před vojsky. Naleznete tam také sluji, pojmenovanou po Václavu Sadovském ze Sloupna, který tam při útěku ztratil klenoty. Dnes jsou klenoty uloženy v turnovském muzeu. Je tam i mnoho nádherných vyhlídek. Skalní labyrint Kalich nabízí více tajemna. Uprostřed pěti skalních roklí naleznete oltář s vytesaným kalichem. Po stěnách jsou napsány úryvky z děl J. A. Komenského a mnicha J. Vitáska. Besedické skály jsou nejlépe přístupné z obce Besedice .


Informace a fakta

GPS: 50.6254, 15.2023
Nadmořská výška: 517 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:05:53

Besedické skály: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-11-27 09:02:38
Toto je podle mně nejkrásnější skalní město u nás. Nemůžu si pomoc. A pokud je někdo zdatný může to spojit s výletem na nedaleké Klokočky.
 Aura: 50Recenze: 62010-09-25 10:34:21
Tak tyto skály mně naprosto nadchly!Byla jsem tam už k večeru a skály působěj dosti mysticky až strašidelně.Každou chvilku jsem čekala kdy tam na mě někdo vybafne :-) Na chvíli jsem se tím vrátila do dětských let.Určitě se tam chystám znovu,ale už za úplného světla.Pokud chcete,aby vaše děti byly hodný,vezměte je do Besednických skal a až půjdete domů,tak vám zaručuju,že budete mít ty nejhodnější děti!!
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-23 11:50:02
Besedické skály jsou za smrákání a v lehké mlze pěkně strašidelné. Ale i tak jejich návštěva stála za to. Bylo to takové malé dobrodružství. Nejvíce nás ale dostala malá hospůdka přímo v obci na začátku cety do besedických skla. Místní výčepní byl dosti pofidérní a spolu s tím že si dal pár piveček také tak trochu strašidelný. Člověk nevědel zda si dělá sradnu nebo to myslí vážně.Raději jsme rychle dopily a mazali pryč. Takže kdo má rád tak trochu tajemno ať určutě vyrazí do Besedic.
 Aura: 79Recenze: 4702012-03-18 13:35:39
Moc krásné místo. Nejlépe přístupné z obce Besedice, kde je bezplatné parkoviště a i občerstvení. Navštívit se dá skoro v jakémkoliv ročním období. Výhodou tohoto místa je, že můžete rovnou navštívit nedaleké Suché skály či zříceninu hradu Zbiroh, která je velmi romantická. Vydat se do Besedických skal přes Zbiroh můžete také z obce Rakousy.

Města a obce v okolí

Malá Skála (2.3km)Frýdštejn (4.1km)Turnov (6km)Semily (10km)Rádlo (10km)Vyskeř (11km)Jablonec nad Nisou (11km)Žehrov (13km)Šimonovice (14km)

Webmap: 1 2 3