TIXIK.cz » Města » Beroun

Ubytování Beroun, hotely Beroun

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Beroun: Hlídač pokojů
Beroun Mapa Mapa hotelů Beroun

BerounBeroun

Související témata

Satelitní mapa Berouna, Penziony v Berounu, Luxusní ubytování v Berounu, Beroun - počasí, Beroun: Fotografie

Doporučené hotely Beroun


Zobrazit všechny »


Beroun: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Beroun Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Beroun a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:48:05, Telefon: +420 311 654 111, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

shopping
festivaly
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Aktivity

inline bruslení
jízda na koni
rybaření


Informace a fakta

GPS: 49.9639, 14.073
Nadmořská výška: 225 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 30 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:10:05

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.mesto-beroun.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, skvělé jídlo, blízko k dálnici, okolní příroda, možnosti koupání, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Beroun: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 09:32:40
Beroun je historické město v turisticky přitažlivé oblasti, na okraji chráněných území přírody CHKO Křivoklátsko a CHKO Český kras. Nachází se v České republice , asi 25 km jihozápadně od hlavního města Praha . Beroun patří k takzvaným královským městům. Díky množství památek a příkladné péči o ně získalo město titul Historické město roku 2009. Dnes zde žije přibližně 19 tisíc obyvatel.

Královské město Beroun

První písemné zmínky o městě Beroun pocházejí z roku 1256. Osada vznikla na důležité obchodní stezce z Prahy do Německa . Městská práva získal Beroun roku 1303 od krále Václava II. a stal se oficiálně královským městem. Největší rozkvět města proběhl za vlády císaře a českého krále Karla IV. Rozvíjelo se soukenictví, pivovarnictví, vinařství a další řemesla. V období husitských válek se město přiklonilo nejprve na stranu císaře Zikmunda. Po nájezdu a obsazení města Janem Žižkou z Trocnova se ale muselo přidat na stranu Husitů. Současná podoba města se začala vyvíjet v období průmyslové revoluce.

Památky

Mezi hlavní památky patří zdejší radnice a pozůstatky městských hradeb. Zajímavé jsou zachovalé součásti původního opevnění, Pražská brána a Plzeňská brána. Z církevních staveb navštivte Kostel sv. Jakuba ze 13. století, ke kterému byla v 17. století přistavena barokní věž. Před hlavním vchodem do kostela byl roku 1680 vztyčen morový sloup. Zajímavé jsou také zdejší měšťanské domy a Duslova vila, jediný pseudorenesanční dům v Berouně.

Sport a turistika

Poloha města a jeho zázemí umožňují kulturní i rekreační vyžití. Sportovní vyžití hledejte v plavecký areál Tipsport laguna v části Závodí. Kromě bazénu zde najdete skatepark, trampolíny a in-linovou dráhu. Turisté mohou navštívit rozhlednu Děd a Městskou rozhlednu v centru městského lesoparku. V bezprostředním okolí jsou také naučné stezky a cyklostezky. V širším okolí města doporučujeme výlety na Hrad Karlštejn , do Koněpruských jeskyní nebo na Hrad Křivoklát .

Města a obce v okolí

BerounLoděnice (7km)Karlštejn (9km)Nový Jáchymov (9km)Hlásná Třebaň (10km)Sýkořice (13km)Roztoky (16km)Křivoklát (16km)Mníšek pod Brdy (17km)

Webmap: 1 2 3