TIXIK.cz » Německo » Berlín » Berlín » Berlínská televizní věž

Berlínská televizní věž - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Berlínská televizní věž: Hlídač pokojů
Berlínská televizní věž Mapa Mapa hotelů Berlínská televizní věž

Související témata

Berlínská televizní věž: Fotografie

Doporučené hotely Berlínská televizní věž


Zobrazit všechny »Berlínská televizní věž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Berlínská televizní věž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Berlínská televizní věž a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Neptunova kašna0.3km
Alexanderplatz0.4km
Unter den Linden2km
Karl-Marx-Allee2km
Kulturforum3km
Kurfürstendamm6km
Schönhausen6km
Britz8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 19:44:00, Adresa: Panoramastraße 1a, Berlin, Německo, Telefon: +49 30/2475750, WWW stránky:

Berlínská televizní věž je televizní vysílač a vyhlídková věž v německém hlavním městě Berlíně . Nachází se v centru města, nedaleko náměstí Alexanderplatz, v ulici Panoramastraße 1.

Otáčející se restaurace

Berlínská televizní věž byla postavena v letech 1965–1969 Německou demokratickou republikou. Původní výška věže byla 365 m. Po instalaci nové antény v 90. letech 20. století se výška změnila na 368 m. Berlínská televizní věž je tak čtvrtou nejvyšší volně stojící stavbou v Evropě. Nachází se zde pozorovatelna a otáčející se restaurace ve středu koule. Restaurace se otočí jednou za 20 minut. Původně se otáčela jednou za hodinu, ale rychlost byla nejprve zdvojnásobená a poté ztrojnásobená. Několik metrů pod restaurací se ve výšce 204 metrů nachází pozorovatelna. Odtud je za pěkného počasí vidět až do vzdálenosti 42 km od věže. Nahoru se dostanete dvěma výtahy, které vás vyvezou za 40 sekund. Zajímavostí je, že v minulosti sloužila Berlínská televizní věž komunistické propagandě. Bývalá komunistická vláda totiž uvedla, že věž, která převýší věže všech kostelů, je symbolem pokroku vítězícího nad středověkem. Po dostavění se ale ukázalo, že struktura a použitý materiál způsobují, že za jasného slunce vytváří světlo na kouli věže obrovský zlatý kříž, který se stal pro křesťany symbolem nezničitelnosti Kristovy církve.

Praktické informace

Berlínská televizní věž je přístupná od března do října denně od 9 hodin do půlnoci. Od listopadu do února je otevřeno také denně od 10 do 24 hodin. Vstupné stojí 10,50 EUR pro dospělé a 6,50 EUR pro děti do 16 let. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Berlínská televizní věž nabízí také speciální VIP vstupenku, která stojí 18,50 EUR pro dospělé a 10,50 pro děti. Každopádně je vhodné, pokud se sem vydáte, předem si obyčejné či VIP vstupenky zarezervovat, abyste se vyhnuli případným frontám.

Doprava

Berlínská televizní věž je dostupná nejlép autobusem, tramvají či metrem. K věži jezdí autobusy č. M48, 100, 200, 248, N5 a N8. Metrem se sem dostanete linkou U2, U5 a U8. Pokud zvolíte tramvaj, využijte linky M4, M5 a M6. Berlínská televizní věž je dostupná i autem. Využít můžete některé z nedalekých parkovišť. Jejich mapku naleznete na oficiálních stránkách věže. Jedná se o parkoviště - Parkhaus Hotel „park inn", Parkhaus „Rathauspassagen“ Grunerstraße, Parkplatz Otto-Braun-Straße a Parkhaus „Alexa“ Alexanderstraße.


Informace a fakta

GPS: 52.5211, 13.41
Nadmořská výška: 40 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:22:29

Berlínská televizní věž: Recenze

Berlínská televizní věž prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Berlín (0.4km)Ahrensfelde (13km)Schildow (13km)Hoppegarten (17km)Grossziethen (14km)Schönefeld (16km)Mühlenbeck (16km)Seeburg (20km)Falkensee (22km)

Webmap: 1 2 3