TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Bergen op Zoom

Bergen op Zoom - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bergen op Zoom: Hlídač pokojů
Bergen op Zoom Mapa Mapa hotelů Bergen op Zoom

Bergen op ZoomBergen op Zoom

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Satelitní mapa Bergenu, Luxusní ubytování v Bergenu, Bergen op Zoom: Fotografie

Doporučené hotely Bergen op Zoom


Zobrazit všechny »


Bergen op Zoom: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bergen op Zoom Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u jezera Pielekenswater, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bergen op Zoom a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
De MaagdDivadla0.4km
Het MakiezaatKnihovny0.4km
PielekenswaterJezera0.4km
MarkiezenhofMuzea0.5km
Markiezenhof MuseumMuzea0.5km
Stichting Het ArsenaalMuzea0.6km
ZanderijenvijverJezera2km
De Twee VriendenMlýny2km
Sancto AntonioMlýny3km
Woensdrecht Air BaseLetiště6km
Scheldt–Rhine CanalKanály6km
Heemkundekring De VierschaerMuzea7km
Grafisch MuseumMuzea8km
BiblioosterscheldeKnihovny7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:37:44, WWW stránky:

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 51.495, 4.2917
Nadmořská výška: 8 m
Nejbližší letiště: Letiště Rotterdam, 79 km
Nejbližší hranice: Belgie, 7,9 km
Pobřeží: Severní moře, 8,4 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:05:29

Bergen op Zoom: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1028.11.2010 18:59:17
Bergen op Zoom je město a příměstská oblast v Nizozemsku. Nachází západě provincie Severní Brabantsko – Noort Brabant. Bergen op Zoom leží na jihu Nizozemska blízko hranic s Belgií a jen asi 40km od Antwerp. Nizozemský Rotterdam je vzdálen cca 70km severním směrem.

Historie a současnost


Bergen op Zoom dostal přidělena městská práva pravděpodobně již v roce 1266. Během dalších staletí Bergen op Zoom a přilehlé okolí bylo pod vládou lordů, vojenských místodržitelů a nižších šlechtických rodin. Celá další historie v průběhu 17. století a později je spjatá s vojenskými událostmi. Bergen op Zoom sloužil jako dokonalá pevnost a jedno z hlavních skladišť zbraní v zemi. Měl pozoruhodnou přirozenou obranu. Byl obklopen močály a poldry. Kromě toho zde byla možná i podpora od moře, za předpokladu, že by obléhající armáda neměla obsazený i přístav. Díky všem těmto výhodám se město Bergen op Zoom stalo jeden ze strategických bodů, který během osmdesátileté války drželi holandští revolucionáři. Poprvé byl Bergen op Zoom obléhán v roce 1587 Alessandrem Farnese, poprvé v roce 1587, podruhé Ambosiem Spinolou v roce 1622. Obě obléhání byla neúspěšná. V roce 1747 obléhala Bergen op Zoom francouzská armáda znova. V té době měl Bergen op Zoom opevnění, které se sestávalo ze tří pevností ohraničujících město a kanálů řeky Scheldt jako příkopů kolem hradeb. Nicméně, druhá linie opevnění chyběla. Po sedmi dnech obléhání bylo město Bergen op Zoom dobyto, úplně vypleněno a jeho posádka byla vyvražděna. Město Bergen op Zoom bylo od 16. do 18. století opakovaně obléháno Španěly, Francouzy a v roce 1814 i Angličany.
Bergen op Zoom je spojen díky konstrukci Schelde-Rhine kanálu s Oosterschelde sérií zdymadel a plavebních komor, která přinesla jednodušší přístup do Antwerp a Rotterdamu. Historicky bylo město Bergen op Zoom hlavní rival Antwerp až do doby, kdy jej Delta system na Eastern Scheldt oddělil.
Dnešní Bergen op Zoom je moderní město, obchodní centrum a známé je také jako rybářský přístav. Důležitými odvětvími průmyslu je chemická výroba, výroba plastů, kovoobrábění, dřevoobrábění, textilní průmysl, potravinářský apod. Neméně důležitou součást ekonomiky Bergen op Zoom tvoří obchod s ústřicemi, humry, ančovičkami, chřestem anebo jahodami.

Památky

Markiezenhof Palace – nachází se v centru Bergen op Zoom. Je známý jako jeden z nejkrásnějších gotických paláců v Severní Evropě. Byl vybudován v 15. a 16. století, architektem byl známý Anthony Keldermans. Na první pohled palác upoutá zejména svou působivou fasádou s jasně červenými okenicemi. Markiezenhof palace je komplex budov seskupených kolem několika dvorů a vnitřních zahrad. Bydleli zde Markiezen z Bergen op Zoom. Uvnitř naleznete úžasný labyrint místností a sálů, také obrazy a veškeré vybavení, které pochází z období od 15. do 18. století. Dnes slouží Markiezenhof jako muzeum a můžte tu shlédnout stálé expozice i příležitostné výstavy.
Grote Markt, historické náměstí v centru Bergen op Zoom.
Historická městská radnice ze 14. století.
Gotický kostel z 15. století Grote Kerk nebo také St. Gertrudis se nachází na náměstí Grote Markt Bergen op Zoom. Je to nejdůležitější kostel města Bergen op Zoom. Stojí na místě původního kostela ze 13. století. Byl to jeden z polsledních kostelů ukradených protestanty, kteří ji užívali až do roku 1966. Po velké rekonstrukci, která následovala po velkém požáru. Po roce 1987 je kostel znova užíván katolíky.
Kostel O.L.V. ten Hemelopneming. Byl vystvěn v letech 1827-1829 v neoklasicistním stylu J.E. Franssena. Nachází se také na Grote Markt.
Dále můžete v Bergen op Zoom navštívit dřívější synagogu pocházející z let 1832, je postavená v jednoduchém neoklasicistním stylu.
Válečný hřbitov a Kanadský válečný hřbitov, nachází se prakticky v jednom místě, cca 3km od centra Bergen op Zoom. Jsou zde umístěny hroby vojáků z druhé světové války, zejména z bitvy o Walcheren ze začátku roku 1944 a také několik hrobů z první světové války.

Příroda

De Brabantse Wal u Bergen op Zoom. Ve volném překladu znamená tento název něco jako „okraje svahu“. Je to geologický útvar, který vznikl v místech, kde zalesněná písčitá půda náhle přechází do nízkých mořských jílů na poldrech. Tento charakteristický jev můžete spatřit na území od Ossendrecht, Hoogerheide, Woensdrecht, Bergen op Zoom až po Halsteren. Vytváří je řeka Scheldt a moře. Pro pozorovatele se zde otevírají nádherné výhledy na svahy nad poldry.

Města a obce v okolí

Bergen op ZoomTholen (7km)Hoogerheide (8km)Steenbergen (10km)Roosendaal (13km)Bosschenhoofd (19km)Hoeven (23km)Etten-Leur (25km)Bruinisse (23km)