TIXIK.cz » Města » Bergen

Bergen - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bergen: Hlídač pokojů
Bergen Mapa Mapa hotelů Bergen

BergenBergen

Související témata

Satelitní mapa Bergenu, Penziony v Bergenu, Luxusní ubytování v Bergenu, Levné ubytování v Bergenu, Autopůjčovny v Bergenu, Bergen: Fotografie

Doporučené hotely Bergen


Zobrazit všechny »


Bergen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bergen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bergen a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:05:56, Telefon: +47 55 29 64 64, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
koncerty
umělecké galerie
má zábavní park

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
často prší
časté fronty
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
dark tourism
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

automobilový
olejářský


Informace a fakta

GPS: 60.3883, 5.3282
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:54:29

Bergen: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 52011-08-24 10:22:01
Přístavní město Bergen leží na západním pobřeží jižního Norska v provincii Hordaland. Říká se mu brána k fjordům. Bergen je vhodnou základnou pro turistické výlety hlavně k malebným Sunnfordu a Nordfjordu. Je to druhé největší město Norska, žije zde 235 000 lidí.

Historie města

Bergen obdržel městská práva v roce 1070 od krále Olava Kyrre. Ve 13. století se stal Bergen hlavním městem říše Norgesveldet, ke které patřili kromě Norska třeba Island, Grónsko a část Skotska. V období hanzy se stal Bergen spolu s některými německými městy významným centrem obchodu. Po období úpadku v 15. století se Bergen znovu probudil k životu, hlavně díky rozmachu zdejšího loďařství.

Střed města tvoří zhruba dvě oblastí, a sice přístavní čtvrť Bryggen ležící na sever od přístavu Vagen, a samotné centrum Bergenu ležící na jih.

Centrum města Bergenu

Tato oblast ležící na jih a východ od přístavu představuje samotný střed města. Srdcem této části Bergenu je jezero Lille Lungegardsvann, které obklopuje park se stromy a rododendrony. Jezero a park jsou oázou pohody a klidu a můžete se od nich vydat na prohlídku místních pamětihodností.

Na jižní straně jezera jsou soustředěny nejvýznamnější galerie a muzea v Bergenu. Patří k nim zejména Bergen Kunstmuseum, Vestlandske Kunstindustrimuseum, Bergens Kunsthall, Bergen Museum de Kulturhistoriske Samlinger, Bergen Museum de Naturhistoriske Samlinger a Bergens Sjofartsmuseum. Na západní straně jezera leží Festplassen, náměstí s hudebním pavilonem, kde se konají různé slavnosti. Z Festplassenu vede bulvár Ole Bulle Plass až k Národnímu divadlu, jež sídlí v nádherné secesní budově.

Pokud se vydáme dále na západ, můžeme obdivovat například budovu Murenu (Hradní brána) , kde je dnes muzeum, nebo můžete navštívit kulturní centrum USH, rozlehlý komplex současného umění. K nejvěhlasnějším turistickým atrakcím v Bergenu patří i tzv. Akvariet neboli akvárium se sbírkou sladkovodních i mořských ryb. V centru města se nachází i dva významné kostely, a sice Korskirken a Domkirken.

Přístavní čtvrť Bryggen

Tato část města leží severně od přístavu Vagen, mezi bryggenskou hrází a ulicí Ovregaten, lemovanou půvabnými dřevěnými hanzovními domy. Najdeme zde nejvýznamější památky Bergenu. Starobylým dřevěným skladištím na severní straně přístavu Bryggen se kdysi říkalo Tyskebryggen neboli Německé přístaviště, po 400 let byla totiž součásti norského hanzovního obchodu. Už dlouho předtím, než se zde objevili první kupci německé hanzy, byla tato čtvrť centrem obchodu s rybami. Středověké štítové domy několikrát v historii zpustošil požár, naposledy v roce 1955.

Mezi památky této části města patří vedle hanzovních domů i Síň krále Hákona, kostel Mariakirken, Bryggens Museum, norské rybářské muzeum a Hanseatiske Museum. Po požárech znovu vybudované staré město Bryggen , se svými úzkými uličkami z dřevěných fošen, bylo v roce 1979 zapsáno mezi památky UNESCO .

V roce 2000 byl Bergen zvolen Evropským městem kultury.

 2012-01-30 20:54:13
Je to jedno z nejlepších míst pro život, fakt - město ve fjordu, všude kolem hory a vodopády, asi polovina populace studenti vysokoškoláci, většinou erasmáci...nádherná atmosféra. A úplně fascinující jsou místní obyvatelé, večer místo sezení u zpráv a u večeře běhají pro zdraví, na nejbližší kopce - na Floyen, na Ulriken, na Lyndhorn - mají tam závod po sedmi kopcích ale ve skutečnosti jich tam je nejmíň dvakrát tolik..běhají i za deště. Pokud vás tohle nebere, nemusí, zajděte si na Floyen pomalu nebo zajeďte lanovkou a dejte si tam zmrzlinu, vynikající. A pak si projděte historický Brygen, stojí za to.

Města a obce v okolí

BergenEidsvåg (5km)Osøyro (24km)Manger (32km)

Webmap: 1 2 3