TIXIK.cz » Města » Berane

Berane, Černá Hora - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Berane: Hlídač pokojů
Berane Mapa Mapa hotelů Berane

Související témata

Berane - satelitní mapa

Doporučené hotely Berane


Zobrazit všechny »Berane: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Berane Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Berane a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:25:38, Nadmořská výška: 676m, WWW stránky:

Berane je město ležící v Černé hoře , najdeme ho asi 60 km severovýchodně od hlavního města Podgorica . Berane leží v krásné nedotčené přírodě a láká tak návštěvníky k různým výletům do okolní přírody. Město bývá také nazýváno bývalým jménem Ivangrad.

O městě

Berane založili v roce 1862 Turci. Město si posledních několik let prošlo nelehkým období. Přicházelo sem mnoho uprchlíků z okolních zemí, které postihly místní nepokoje. V dnešní době Berane ale začíná vzkvétat. Začínají se zde také věnovat turismu, který byl v předešlých letech zanedbáván. Město leží z větší části na břehu řeky Lim.

Co zde uvidíte?

Ve městě je například Muzeum Polinski nebo klášter Djurdjevi pocházející ze 13. století, který je veřejnosti přístupný. Jestli se chcete pokochat okolní přírodou kolem města, můžete se vydat na nedaleký kopec Jasikovac. Kdysi tady stávala turecká pevnost, dnes je tu pomník svobody. Jsou odtud ale krásné výhledy na Berane i na okolní krajinu. Zahlédnete také pozůstatky dalšího kláštera Sudikovo.

Praktické informace

Město Berane nabízí několik možností dobrého ubytování. Přímo ve městě je to Berane Hotel. Další možností je Motel Bogaje. Ten ale najdeme až 17 km za městem, směrem na Rožaje. Nebo můžete vyzkoušet ubytování přímo u místních obyvatel. Ve městě je několik kaváren a restaurací, banky, lékárna či pošta.

Doprava

Do Berane se dostanete autem, nejlépe po silnici E65, která vede již z hlavního města Podgorica . Hned vedle města je menší letiště, ale zatím není využíváno pro mezinárodní lety. Pokud si však chcete prohlédnout okolí Berane, je vhodné si půjčit terénní vůz. Pro méně náročné je tu také autobusové nádraží. Autobusové spoje do okolních měst jsou ale dosti omezené.


Informace a fakta

GPS: 42.8425, 19.8733
Nadmořská výška: 676 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:17:14

Berane: Recenze

Berane prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Andrijevica (14km)Kolašin (29km)Mojkovac (27km)Bijelo Polje (24km)Plav (28km)

Webmap: 1 2 3