TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Benešovsko

Benešovsko - ubytování, mapa míst, tipy na výlety a plánovač (okres Benešov)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Benešovsko: Hlídač pokojů
Benešovsko Mapa Mapa hotelů Benešovsko

BenešovskoBenešovsko

Související témata

Benešovsko: Fotografie

Doporučené hotely Benešovsko


Zobrazit všechny »


Benešovsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Benešovsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Benešovsko a doprava
Letiště VlasinLetiště4km
Podblanické muzeumMuzea5km
Zámek VlašimHrady a zámky5km
Zámek JemništěHrady a zámky5km
PecínovRegiony8km
Rozhledna Velký BlaníkRozhledny8km
Hrad LibounHrady a zámky8km
Letiště BenešovLetiště14km
Klášter BaroqueKláštery13km
Ruiny klášteraKláštery13km
Golf Resort KonopištěGolf15km
Zámek KonopištěHrady a zámky15km
Česká SibiřTuristické oblasti13km
Hrad Český ŠternberkHrady a zámky13km
Lake KonopištěJezera15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 21:25:08, Nadmořská výška: 430m

Benešovsko je rozlehlé území, charakteristické mírnou pahorkatinou, ležící jihovýchodním okraji Středočeského kraje na území mezi řekou Vltavou a řekou Sázavou. Právě v této oblasti nalezneme památný Blaník (CHKO Blaník) , sídlo Blanických rytířů.

Benešov centrum piaristické vzdělanosti

Hlavním centrem okresu je město Benešov. Již v 11. století vznikla v souvislosti s upevňováním moci pražských Přemyslovců na území Benešova osada kolem panského dvorce a kostela. K nejstarším památkám patří kulturní památky gotický chrám sv. Mikuláše a troska presbytáře gotického klášterního kostela minoritů na Karlově. Nejvýznamnější památkou města je piaristická kolej s chrámem sv. Anny na Masarykově náměstí. Najdeme zde i starý a nový židovský hřbitov, komplex městského divadla, budovu Muzea umění na Malém náměstí a zajímavou stavbou je i radnice.

Památky Benešovska

Oblast Benešovska se vyznačuje koncentrací významných památek. Nachází se zde jeden z nejnavštěvovanějších zámků v republice - Konopiště, dále zámek Jemniště, patří sem hrad Český Šternberk, expozici českého zvonařství najdeme na zámku ve Vrchotových Janovicích, ve Vlašimském zámku naleznete expozici střelných zbraní doplněnou trofejemi, za návštěvu stojí i hrad Týnec nad Sázavou, nedaleko které se nachází zřícenína Zbořený Kostelec. Další památkou je zámek Růžkovy Lhotice s expozicí věnovanou hudební tradici na Podblanicku a Bedřichu Smetanovi, klášter v Sázavě, nebo zámky Komorní hrádek, zámek Louňovice pod Blaníkem. Je zde také řada zřícenin, např. Stará Dubá, Kozí hřbet, Kožlí, tvrz Mrač a další.

Voda, kola a pěší turistika

Benešovsko je atraktivním turistickým cílem. Nabídku množství turistických tras, cyklotras, tok řeky Sázavy pro vodáky, lesy a památky. To vše doplňují služby v městských centrech této oblasti jimiž jsouvedle Benešova Bystřice, Sázava, Sedlec-Prčice, Týnec nad Sázavou, Vlašim a Votice.

Informace a fakta

GPS: 49.7079, 14.8264
Nadmořská výška: 430 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:35

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, jízda na koni, rybaření, golf, vyhlídkové lety, surfing, lázeňství, plavby, safari
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Benešovsko: Recenze

Benešovsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Louňovice pod Blaníkem (8km)Benešov (13km)Český Šternberk (14km)Kácov (17km)Čechtice (19km)Rataje nad Sázavou (17km)Chocerady (18km)Sázava (19km)Týnec nad Sázavou (22km)Pyšely (22km)Netvořice (25km)Senohraby (22km)Zbraslavice (28km)Mirošovice (24km)Zvánovice (25km)Borotín (27km)Jílové u Prahy (32km)Želiv (35km)Popovičky (33km)Kostelec nad Černými lesy (32km)Říčany (34km)Kouřim (34km)Tábor (35km)Nupaky (36km)Vestec (38km)Čestlice (37km)Kutná Hora (41km)

Webmap: 1 2 3