TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Benediktýnský klášter Tyniec

Benediktýnský klášter Tyniec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Benediktýnský klášter Tyniec: Hlídač pokojů
Benediktýnský klášter Tyniec Mapa Mapa hotelů Benediktýnský klášter Tyniec

Benediktýnský klášter TyniecBenediktýnský klášter Tyniec

Související témata

Benediktýnský klášter Tyniec: Fotografie

Doporučené hotely Benediktýnský klášter Tyniec


Zobrazit všechny »


Benediktýnský klášter Tyniec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Benediktýnský klášter Tyniec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Benediktýnský klášter Tyniec a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Jagellonská univerzita, Polsko10km
Collegium Maius11km
Soukenická budova v Krakově11km
Les Niepołomicka36km
Indiánská vesnice37km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Opatství, Aktuální čas: 12:05:28, Adresa: Benedyktyńska 37, Kraków, Polsko, Telefon: +48 12 688 54 52, WWW stránky:

Benediktýnský klášter Tyniec je starobylé opatství a cenná kulturní památka. Nachází se v jihovýchodním Polsku ve městě Krakov , na jeho předměstí Tyniec. Benediktýnský klášter Tyniec stojí na bílém vápencovém vrcholku, který se tyčí nad řekou Vislou. Vytváří tak s okolní přírodou krásnou scenérii.

Pohledy do historie

Benediktýnský klášter Tyniec byl pravděpodobně založen už v polovině 11. století. Byl určen jako odměna řádu Benediktýnů, kteří pomohli k obnově polského státu a katolické církve poté, co se zemí prohnalo povstání. Původní Benediktýnský klášter Tyniec tvořily románské stavby. Hlavní část byla bazilika se třemi loděmi. Ve 14. století byl tento komplex vážně poškozen nájezdem kočovných kmenů, ale byl opraven a přestavěn nejdříve v gotickém slohu, později přibyly barokní úpravy. Benediktýnský klášter Tyniec byl ještě znovu poničen v 17. století. V průběhu oprav přibyla knihovna a v této podobě klášter vlastně zůstal až dodnes. V roce 1816 byla zrušena jeho funkce benediktýnského opatství. V období 1821 až 1826 byl Benediktýnský klášter Tyniec sídlem tynieckého biskupství. Mniši se sem vrátili v roce 1939 a zasloužili se o renovaci komplexu, který byl v té době značně zchátralý.

Kostel sv. Petra a Pavla

Hlavní součástí celého komplexu budov je kostel svatých Petra a Pavla. Je vystavěn převážně v barokním stylu, ale vyskytují se na něm i gotické prvky. Uvnitř najdete rokokový oltář z černého mramoru. Za pozornost stojí pozdně barokní kazatelna, zdobená zlatými a černými barvami. Podél dlouhé chodby se nacházejí postranní oltáře, vyzdobené výjevy ze života svatých.


Informace a fakta

GPS: 50.0189, 19.802
Nadmořská výška: 226 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:08:17

Benediktýnský klášter Tyniec: Recenze

Benediktýnský klášter Tyniec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kryspinów (2.8km)Morawica (7km)Libertów (9km)Balice (8km)Szczyglice (8km)Rząska (9km)Krakov (11km)Paszkówka (13km)Modlnica (13km)

Webmap: 1 2 3