TIXIK.cz » Města » Benátky

Ubytování Benátky, hotely Benátky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Benátky: Hlídač pokojů
Benátky Mapa Mapa hotelů Benátky

BenátkyBenátky

Související témata

Satelitní mapa Benátek, Tipy na výlety poblíž Benátek, Penziony v Benátkách, Luxusní ubytování v Benátkách, Apartmány v Benátkách, Levné ubytování v Benátkách, Benátky - počasí, Benátky: Fotografie

Doporučené hotely Benátky


Zobrazit všechny »


Benátky: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Benátky Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Benátkách, Plánovač výletů, Benátky a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:02:55, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
zábavný noční život
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
poměrně draho
jazykové bariéry
výskyt podvůdků na turisty
chaotické dopravní značení

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
slavnosti
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

sklářský
IT


Informace a fakta

GPS: 45.4359, 12.3348
Nadmořská výška: 5 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:02:57

Benátky: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:04:01
Benátky (Venice, Venezia) jsou jedním z turisticky nejatraktivnějších měst světa. V roce 1987 byly Benátky zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO . Jsou centrem oblasti Benátsko na severu Itálie . Město je postaveno na malých ostrovech a na vodní hladině. Místo ulic a automobilů zde najdete několik stovek kanálů, po kterých jezdí hlavní dopravní prostředky - Gondoly. Benátské gondoly jsou symbolem romantiky a zamilovanosti.

Historie

Benátky jsou známé především pro velkou koncentraci historických památek. Město bylo budováno v mořské laguně na ostrově Rivoalto od roku 810 n.l.. Prvními obyvateli byli lidé vyhoštění ze sousedních ostrovů. Benátky byly původně etruské město. Po rozpadu Římské říše se staly centrem Středomoří a hlavním městem Benátské republiky a měly monopol na obchod s Orientem.

Zajímavosti o kanálech

Benátky stojí na 118 malých ostrovech. Hlavní ulice tu tvoří cca 100 kanálů. Přes kanály bylo vybudováno na 400 kamenných mostů. Dopravu na kanálech obsluhuje přibližně 500 gondol. Gondoly slouží především jako atrakce pro turisty. Hlavním dopravním prostředkem v Benátkách jsou dopravní čluny, které plně nahrazují auta. Kolem kanálu stojí 15 000 domů na dubových kůlech. Tyto kůly byly zaraženy do bahnitého mořského dna. Hlavní dopravní tepnou Benátek je Canal Grande. Tento kanál je 4 km dlouhý a 70 m široký.

Karnevalové město

Benátky jsou také vyhledávaným karnevalovým městem. V období od 9. do 20. února se konají Benátské noci. Součástí této slavnosti je Benátský karneval masek. Benátský karneval je jednou z hlavních turistických atrakcí.

Památky

Nejvyhledávanějším místem v Benátkách je náměstí a Bazilika sv. Marka , Dóžecí palác (Palazzo Ducale) , Grand Canal , most Ponte di Rialto nebo Hodinová věž. Město zdobí řada děl významných umělců jako byli Tizian, Tintoretto nebo Veronese.

 Aura: 50Recenze: 12011-01-02 20:53:00
Chcete prožít opravdovou romantiku? Benátky, to je to pravé místo pro Vaši vysněnou dovolenou. Proto navštivte toto jedinečné místo s nepřeberným množstvím romantických zákoutí a cestiček,lemující koryta pomalu tekoucích řek, po kterých plují starodávné Gondoly (dřevěné lodičky) se svými Gondoliéry (průvodci - převozníky) . Vše je zde silně spjato s kulturou a uměním. Jedním z bezpochyby nejnámějších kostelů, je Markusův kostel postavený r 1603, dále je zde řada dóžecích paláců z 12- 15 stol. s významnými sochařskými a malířskými unikáty. Nelze opomenou Galleria dell´ Accademia ve které, je shromážděna největší sbírka benátského umění vůbec a galerie moderního umění Peggy Guggenheim. Pokud se vydáte na ostrov Muráno sousedícího s Benátkami, nezapomeňte navštívit nejstarší zrcadlárnu a místní sklárny, které se pyšní vlastní technologií výroby skla, která byla následně přenesena skláři cestovateli do celého světa.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-21 17:16:16
Benátky patří mezi nejromantičtější místa jak pro zamilované dvojice, tak pro turisty všech věkových kategorii. Je to tu moc pěkné, spousta zajímavých míst a zákoutí, které navozují uklidňující a pohodovou atmosféru.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 18:31:33
Italské město vystavěné na laguně se právem řadí mezi nejromantičtější místa na světě. Snad ani není třeba vysvětlovat proč. Nekonečné kanály, stovky úzkých mostů, úchvatné paláce a množství historických skvostů na každém kroku ve vás zanechají své kouzlo na dlouhou dobu. V Benátkách budete zcela oproštěni od ruchu velkoměsta, jediným dopravním prostředkem jsou zde lodě, které vám poslouží i jako městská doprava. Tu pravou romantiku zažije při projížďce na gondole, nezapomenutelný bývá i západ slunce nad lagunou.
 2009-07-10 08:42:30
Italská vláda přišla s geniálním návrhem, který se jmenuje Mojžíš. Benátky totiž trápí fakt, že leží jen několik centimetrů nad hladinou moře. V případě většího přílivu tak mohou Benátky být téměř zničeny stejně, jako se to stalo v roce 1966. Projekt Mojžíš je jedním z nejzajímavějších stavitelských projektů moderní doby. Cílem projektu je postavit sérii podvodních hrází, které se v případě ohrožení Benátek mohou vysunout nad mořskou hladinu, a okolo Benátek tak vytvořit hráz. Stavba projektu byla naplánována na 8-10 let. Mojžíš by měl vyřešit veškeré problémy Benátek s vodní hladinou.
 Aura: 50Recenze: 12009-04-08 13:09:21
Benátky jsou krásné, auto jsme nechali na Tronchetu - hlavním parkovišti a lodí se dostali kdekoli, protože místo naší MHD v Benátkách funguje lodní hromadná doprava. Lodí se dostanete i na okolní ostrovy jako je Lido, Murano, Burano a ostatní. Úžasné jsou uličky, mostky přes kanály a kousek dál od centra jsou taky maličké a příjemné kavárničky a gelatterie.
 Aura: 68Recenze: 2422009-04-08 13:08:55
Benátky jsou krásné a zvláštní město. Nikde nevidíte ulice, namísto toho Gondoly proplouvají vodními kanály. Pokud se Vám nechce jet pouze do Benátek, můžete stejně jako já zvolit lodní dopravu na dovolenou do Řecka a Benátky si prohlédnout alespoň z hlavního lodního koridoru při asi 2 hodinové plavbě, než se loď z Benátek vymotá.
 2012-11-07 19:57:22
nevím jestli bych tady chtěl bydlet nastálo

Města a obce v okolí

BenátkyMurano (2.5km)Campalto (6km)Treporti (10km)Malcontenta (10km)Tessera (7km)Zelarino (13km)Spinea (15km)Mira (17km)

Webmap: 1 2 3