TIXIK.cz » Velká Británie » Skotsko » Ben Nevis

Ben Nevis, Velká Británie - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ben Nevis: Hlídač pokojů
Ben Nevis Mapa Mapa hotelů Ben Nevis

Související témata

Ben Nevis: Fotografie

Doporučené hotely Ben Nevis


Zobrazit všechny »Ben Nevis: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ben Nevis Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ben Nevis a doprava
Glen Coe14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 03:03:57, Nadmořská výška: 1305m

Hora Ben Nevis je se svými 1343 metry nejvyšším bodem Velké Británie . Nachází se ve skotském pohoří Grampiany nedaleko města Fort William . Stejně jako ostatní skostské hory byl Ben Nevis vyzdvižen v prvohorách během Kaledonského vrásnění (asi před 400 miliony let) . V minulosti stála na rozsáhlém vrcholu hory hvězdárna. Na jejích základech byl vybudován nouzový přístřešek pro turisty, které zastihne špatné počasí. A právě špatným počasím je Ben Nevis charakteristický. Hora je téměř po celý rok zahalena hustou mlhou. Stejně jako pro celé Skotsko je i pro Ben Nevis typické velké množství srážek. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 0°C. Když ale vykoukne sluníčko, nabízí Ben Nevis krásné výhledy na skotské pastviny, lesy a jezera. Přestože se hora neřadí mezi evropské velikány, výstup na ni není vůbec lehký kvůli již zmíněnému proměnlivému a nepříznivému počasí. Návštěvníci musí při výstupu překonat převýšení přes 1300 metrů, neboť východisko pro výstup (údolí Glen Nevis) má pouhých 20 m. n. m. Nejznámější a nejoblíbenější výstupová trasa na Ben Nevis se nazývá Pony Track. Úzká klikatá cestička vede kolem krásného jezera Lochan an t-Suidhe a výstup po ní zabere kolem 3 – 5 hodin času. Ben Nevis je také rájem pro horolezce. Západní a jižní svahy nabízejí největší a nejstrmější převýšení v celé Británii. Některé kamenné stěny ohraničující vrchol dosahují až 700 m.

Informace a fakta

GPS: 56.7971, -5.006
Nadmořská výška: 1305 m
Nadmořská výška: 1344
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:19:01

Ben Nevis: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 12425.4.2011 21:17:59
Nenechte se zmást relativně nízkou nadmořskou výškou. Výstup na Ben Nevis je opravdu náročný, nejsou to žádné Krkonoše. Počasí je nevlídné, v mlze není většinu cesty vidět na cestu, která je ještě k tomu velmi mizerně značená. Dejte si časovou rezervu, ať můžete čekat, než se mlha na chvíli rozplyne a ukážou se ty nádherné skotské výhledy. Jinak to bude jen náročný sportovní výkon, nic víc.
Ivana

Města a obce v okolí

Fort William (7km)Kinlochleven (10km)Spean Bridge (12km)Roybridge (14km)Glencoe (14km)Ballachulish (15km)North Ballachulish (16km)Onich (17km)Kentallen (21km)

Webmap: 1 2 3