TIXIK.cz » Města » Belfast

Belfast - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Belfast: Hlídač pokojů
Belfast Mapa Mapa hotelů Belfast

BelfastBelfast

Související témata

Satelitní mapa Belfastu, Tipy na výlety poblíž Belfastu, Penziony v Belfastu, Luxusní ubytování v Belfastu, Apartmány v Belfastu, Levné ubytování v Belfastu, Autopůjčovny v Belfastu, Belfast: Fotografie

Doporučené hotely Belfast


Zobrazit všechny »


Belfast: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Belfast Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Belfastu, Plánovač výletů, Belfast a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:13:58, Telefon: 028 9032 0202, WWW stránky:

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 54.5971, -5.9306
Nadmořská výška: 7 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:49:11

Belfast: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:21:26
Belfast je hlavní město Severního Irska. Je to průmyslové středisko s nejmodernějšími loděnicemi. Žije zde přibližně 400 000 obyvatel. Město bylo založeno ve středověku a brzo se stalo středem sporu mezi Angličany a Iry. Belfast nabízí řadu historických památek, patří mezi ně katedrála sv. Anny nebo radnice postavená v roce 1900. Tento palác s věžemi a kopulí vysoký 60m je dobře viditelný snad ze všech částí města. Kolem budovy je několik památníků, mezi ty nejvýznamnější patří památník věnovaný královně Viktorii nebo obětem obou světových válek.
Mezi další památky můžeme zařadit Justiční palác, památník prince Alberta, knihovnu, zámek Kastle – Cave Hill, parlament, Královskou univerzitu s historickým muzeem a botanickou zahradou nebo koncertní síň Waterfront Hall a další památky. Město je také negativně proslulé krvavými střety mezi organizací IRA a britskou státní mocí.

Města a obce v okolí

BelfastHolywood (8km)Newtownabbey (9km)Lisburn (12km)Greenisland (12km)Crawfordsburn (14km)Newtownards (15km)Templepatrick (16km)Carrickfergus (15km)

Webmap: 1 2 3