TIXIK.cz » Města » Srbsko » Bělehrad

Bělehrad - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bělehrad: Hlídač pokojů
Bělehrad Mapa Mapa hotelů Bělehrad

BělehradBělehrad

Související témata

Největší města v Srbsku, Satelitní mapa Srbska, Satelitní mapa Bělehradu, Tipy na výlety poblíž Bělehradu, Penziony v Bělehradě, Luxusní ubytování v Bělehradě, Apartmány v Bělehradě, Autopůjčovny v Bělehradě, Levné ubytování v Bělehradě, Bělehrad - počasí, Bělehrad: Fotografie

Doporučené hotely Bělehrad


Zobrazit všechny »


Bělehrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bělehrad Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bělehradě, Plánovač výletů, Bělehrad a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Skadarlija0.3km
Kašna ČukurPamátníky0.5km
Botanická zahrada JevremovacBotanické zahrady0.5km
EURO centarShopping0.5km
Atelje 212Divadla0.5km
Památník Knez Mihailo ObrenovićPamátníky0.7km
Náměstí republikyNáměstí0.7km
Republic SquareNáměstí0.7km
National Museum of SerbiaMuzea0.7km
Albánský palácArchitektura0.7km
Studentski trgNáměstí0.8km
Millennium Shopping CenterShopping0.8km
Ulice knížete Mihailova v Bělehradu0.9km
Prince Michael StreetUlice0.9km
Etnografické muzeum BělehradMuzea0.9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:06:13, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro
tramvaje

Business travel (průmysl)

filmový
textilní
strojírenský
chemický
potravinářský
bankovní
IT
papírenský
tabákový


Informace a fakta

GPS: 44.8186, 20.4681
Nadmořská výška: 90 m
Počet obyvatel: 1 2 00  000
Rok založení města: -279
Je to hlavní město?: Ano
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 21:56:16

Bělehrad: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:22:53
Bělehrad je hlavní město Srbska . První osada zde existovala již v dobách Keltů. Když oblast obsadili Římané, pojmenovali místo jako Singidunum a vybudovali zde přístav pro jejich flotilu. Od 6. století patřilo území Byzantské říši a po jejím úpadku bylo osídleno Slovany. Bělehrad se stal poprvé součástí Srbska v roce 1284 a jeho hlavním městem v roce 1402. V době husitských válek a úpadku těžby stříbra v Českých zemích se Srbsko stalo největším dodavatelem stříbra v Evropě a Bělehrad nejdůležitějším městem Evropy. V roce 1456 bylo obléháno a obsazeno Turky. V průběhu 17. a 18. století bylo střídavě součástí Uherska a Osmanské říše. Od roku 1806 se stává opět hlavním městem Srbska. Většina historických památek dnešního Bělehradu pochází ze 17. století. včetně pravoslavných kostelů, středověkých bran a islámských budov. Nejstarší stavbou je pevnost Kalemegdan , založena už Kelty ve 3. století př.n.l.. Po dlouhá staletí byla centrem města a v 18. století nejdůležitějším vojenským opevněním v Evropě. Ve čtvrti Stari Grad v sousedství pevnosti najdete Národní muzeum s archeologickými nálezy a malbami, dále Etnografické muzeum s unikátní sbírkou srbských krojů a lidového umění a Galerii fresek s replikami obrazů kostelů ze vzdálených míst Srbska a Makedonie . Palác kněžny Ljubice nedaleko historického centra je honosnou rezidencí balkánského stylu. Nejdůležitější a nejrušnější zónou města je Knez Mihailova ulice. Nejstarší bělehradská ulice vede od Terazije ke Kalemegdanu. K dalším zajímavým místům patří nejrozlehlejších a nejhezčích náměstí Trg republike , historická bohémská čtvrť Skadarlija nebo nejmladší bělehradské náměstí Nikole Pašica. Nejoblíbenější bělehradský park se jmenuje Ada Ciganlija a tvoří jej ostrov na Sávě. Současný Bělehrad je moderní evropské město se skvělými restauracemi, obchody, krásnými domy a historickými skvosty. Bělehrad má mezinárodní letiště Nikoly Tesly v Surčinu a výstavbou vodní elektrárny Đerdap se stal říčně-mořským přístavem. Městskou dopravu zajišťuje rozsáhlá síť veřejných autobusových a tramvajových linek.
 Aura: 79Recenze: 97015.7.2008 21:11:31
Zemun je hlavní předměstí města Bělehrad . Leží na břehu řeky Sávy. První záznamy o jeho osídlení pocházejí z 12. století. Předměstí je vystavěno na pozůstatcích římského města Taurunum. Jméno Zemun je odvozeno od slova "zemlin" – země. Město díky své strategické poloze prosperovalo jako rušný obchodní bod. Součástí Bělehradu se Zemun stal oficiálně v roce 1945.
 Aura: 79Recenze: 97030.7.2008 17:41:41
Kdysi soukromá rezidence kapitána Miši Anastasijevice, jednoho z nejbohatších obchodních partnerů price Mihaila Obrenoviče, byla vystaven v roce 1863. Na vrcholu své kariéry, Miša Anastasijevic vlastnil flotilu 80 lodí a zaměstnával cca 10000 lidí. Podílel se na konfliktech mezi dynastiemi Obrenovic a Karadordevic. Architektura domu mísí různé styly, převládají prvky renesance, romantismu a gotiky. Byla navržena architektem Janem Nevole. V minulosti sloužila jako sídlo mnoha institucí; knihoven, škol, muzeí i úřadů. Dnes se v domě kapitána Miši pořádají různé kulturní akce.
 Aura: 79Recenze: 97030.7.2008 17:45:57
Dům dal postavit slavný filantrop Ilija Milosavljević Kolarac podle návrhu architekta Petar Bajalović. Dnes budova, postavená v akademickém stylu, slouží jako kulturní centrum kde se pořádají významné společenské akce díky velkému koncertnímu sálu s vynikající akustikou a obrazové galerii. Zároveň má úlohu jako centrum nadace Ilije M. Kolarace pro výuku cizích jazyků.
 Aura: 79Recenze: 97030.7.2008 17:47:55
Univerzitní park v Bělehradě původně býval turecký hřbitovve městě Bělehrad v Srbsku . V 19. století byl odstraněn a vznikl zde známý Veliky (Studentski) trg. V roce 1869 byl vypracován návrh prvního srbského urbanisty Emilija Josimoviče na Univerzitní park v Bělehradě. Měl nahradit část Velikeho trgu. Park začal nabírat konečnou podobu na konci 19. století kdy zde byl umístěn památník Dositeje Obranoviče.

Města a obce v okolí

Bělehrad (0km)Stara Pazova (31km)

Webmap: 1 2 3