TIXIK.cz » Města » Bejrút

Bejrút - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bejrút: Hlídač pokojů
Bejrút Mapa Mapa hotelů Bejrút

BejrútBejrút

Související témata

Satelitní mapa Bejrútu, Autopůjčovny v Bejrútu, Bejrút - počasí, Bejrút: Fotografie

Doporučené hotely Bejrút


Zobrazit všechny »


Bejrút: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bejrút Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bejrútu, Plánovač výletů, Bejrút a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:31:02, Adresa: Beirut, Libanonon, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 33.8858, 35.4948
Nadmořská výška: 97 m
Vzdálenost do hlavního města: Bejrút
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:03:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.beirut.gov.lb

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: hory v okolí, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bejrút: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:04:46
Bejrút je hlavní město Libanonu a důležitý přístav. Město se rozkládá na pobřeží Středozemního moře a je označován jako vstupní brána východu. V současnosti má Bejrút asi 750 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Na území dnešního města bylo jedno z nejstarších sídlišť člověka a byla tam objevena řada předmětů z období pravěku. V 15. století př. n. l. tam sídlili Féničané a pojmenovali vzniklou osadu Bejrút. Kolem roku 500 n. l. se tam usadili Římané. V tomto období byla ve městě Bejrút založena významná právnická škola. V roce 635 n. l. získali úspěšně se rozvíjející město Arabové. V roce 1763 byl Bejrút centrem východního středomoří a arabské inteligence. V letech 1975 až 1991 probíhala ve městě občanská válka. Bejrút byl rozdělen na muslimský a křesťanský. V tzv. zelené linii, jež oddělovala znesvářené strany, jsou dosud vidět rozbombardované domy. V průběhu války bylo sice město téměř zničeno, ale přesto se tam dochovala řada památek. Při výstavbě nového města byly objeveny skryté římské a fénické památky.

O městě

Nejzajímavější místa jsou Muzeum americké univerzity, Sursockovo muzeum či tzv. Holubí skály, což jsou skalní výběžky v moři. Tyto skály jsou dominantou města. V Bejrútu najdete osm univerzit, přičemž nejznámější je Americká univerzita. Společenským centrem města Bejrút je Hvězdicové náměstí s hodinovou věží. Příjemný odpočinek při návštěvě města nabízejí četné parky, jasmínové zahrady či procházka po pobřežní promenádě Corniche. Ve městě Bejrút také sídlí Národní muzeum Libanonu .

Doprava

Bejrút má své vlastní letiště - Rafic Hariri International Airport. Autobusové linky jezdí pravidelně do Sýrie a přístav je spojen s Kyprem a Damaškem .

Města a obce v okolí

BejrútChtaura (34km)Douma (48km)Zefta (50km)

Webmap: 1 2 3