TIXIK.cz » Chorvatsko » Istarska » Bazilika sv. Eufrasia

Bazilika sv. Eufrasia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bazilika sv. Eufrasia: Hlídač pokojů
Bazilika sv. Eufrasia Mapa Mapa hotelů Bazilika sv. Eufrasia

Bazilika sv. EufrasiaBazilika sv. Eufrasia

Související témata

Bazilika sv. Eufrasia: Fotografie

Doporučené hotely Bazilika sv. Eufrasia


Zobrazit všechny »


Bazilika sv. Eufrasia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bazilika sv. Eufrasia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bazilika sv. Eufrasia a doprava
Piazza dell´Unita49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 16:44:55

Bazilika sv. Eufrasia je nejvýznamnější památkou Istrie, Chorvatsko. Nachází se ve městě Poreč . Je dokladem byzantského umění v Evropě. Bazilika sv. Eufrasia se do dnešních dnů dochovala téměř v původní podobě. Pro svou historickou hodnotu byla v roce 1997 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Bazilika sv. Eufrasia byla postavena v 6. století biskupem Eufrasiusem a to v místech baziliky ze 4. století a kostela z 5. století. Areál baziliky tvoří kostel, atrium a baptisterium. Bazilika sv. Eufrasia je zdobená krásnými mozaikami pocházejícími ze 6. století. Nejvyhledávanější jsou zlaté mozaiky v apsidu chóru. Mozaiky byly v 19. století rekonstruovány. Hlavní část chrámu rozdělují dvě řady sloupů na tři lodě. V jižní části baziliky jsou tři kaple. Západní kaple sv. Kříže je zdobena malbami z roku 1440. Centrální je kaple Ukřižování, kde se nacházejí vyřezávané lavice z roku 1452. Kaple je pravděpodobně místem posledního odpočinku biskupa Eufrasia. Na baziliku na severovýchodní straně navazuje biskupský palác pocházející z roku 1592. Palác byl původně kostel a v roce 1694 byl přestavěn. Bazilika sv. Eufrasia je nejvyhledávanějším turistickým cílem ve městě Poreč .

Informace a fakta

GPS: 45.2278, 13.5954
Nadmořská výška: 6 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 9:40:47

Bazilika sv. Eufrasia: Recenze

Bazilika sv. Eufrasia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poreč (0.2km)Červar-Porat (5km)Nova vas (6km)Funtana (6km)Vabriga (8km)Tar (8km)Višnjan (11km)Vrsar (9km)Karigador (15km)

Webmap: 1 2 3