TIXIK.cz » Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu: Hlídač pokojů
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu Mapa Mapa hotelů Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v KolobřehuBazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu

Související témata

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu: Fotografie

Doporučené hotely Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu


Zobrazit všechny »


Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 05:50:43, Adresa: Mariacka 5, 78-100 Kołobrzeg, Polsko, WWW stránky:

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu je římskokatolická gotická katedrála v severozápadním Polsku . Nachází se ve městě Kolobřeh , na pobřeží Baltského moře, necelých 50 kilometrů západně od města Koszalin . Bazilika je nejvýznamnější a nejzajímavější historickou památkou města.

Historie

Historie baziliky sahá do počátku 14. století, ale přesné datum není známo. Až do 16. století byla bazilika neustále rozšiřována a zkrášlována. Od 14. století sloužila jako kolegiální kostel, od 16. století se z ní stal luteránský a evangelický kostel. Od 17. do 20. století byla historická budova opakovaně poškozena důsledky válek, ale největšího úpadku se dočkala v období 2. světové války, neboť roku 1945 byla velmi těžce poškozena. Po skončení 2. světové války měla být bazilika rozebrána, ale roku 1957 byla kompletně opravena.

Zajímavosti

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu působí neobvykle díky dvěma obrovským propojeným věžím, které zaujímají celou šířku budovy. Dalším charakteristickým rysem jsou nepravidelně rozmístěná okna v průčelí, která působí středověkým dojmem. Uvnitř památky se nachází pět lodí, a stěny jsou zdobeny původními freskami. Dominantním prvkem jsou šikmé sloupy na pravé straně lodi ze 16. století, které působí velice atypicky. K vidění jsou také tři původní triptychy, bronzová křtitelnice, vzácný sedmiramenný svícen, vyřezávané lavice nebo dřevěný svícen - všechny předměty pochází z období gotiky.

Praktické informace

Památku Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu můžete navštívit celoročně, obvykle v časech 07,00-19,00 hodin. Můžete se informovat na telefonním čísle 0-94 35 261 50. Další informace najdete na oficiálních webových stránkách.


Informace a fakta

GPS: 54.176, 15.5745
Nadmořská výška: 10 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:42:43

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu: Recenze

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Kolobřehu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kołobrzeg (0.4km)Grzybowo (6km)Dźwirzyno (11km)Ustronie Morskie (12km)Mrzeżyno (19km)Chłopy (28km)Mielenko (30km)Rymań (26km)Gryfice (38km)

Webmap: 1 2 3