TIXIK.cz » Česká republika » Zlínský kraj » Uherskohradišťsko » Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad: Hlídač pokojů
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad Mapa Mapa hotelů Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad

Související témata

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad: Fotografie

Doporučené hotely Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad


Zobrazit všechny »Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Buchlovice4km
Městys Osvětimany12km
Raztoka34km
Zámčisko34km
Templářské sklepy Čejkovice40km
Olomouc -minigolf55km
Sloup Nejsvětější Trojice Olomouc56km
Fort XVII Křelov58km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 07:57:06, Adresa: Nádvoří 37, 687 06 Velehrad, Česká republika, WWW stránky:

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad je nejvýznamnějším poutním kostelem v České republice . Nachází se na Moravě, ve Zlínském kraji, cca 8 km od Uherského Hradiště , v obci Velehrad . Je součástí kláštera Velehrad .

Nejvýznamnější poutní kostel v Česku

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad byla vybudována v první polovině 13. století. Největší přestavby baziliky proběhly na přelomu 17. a 18. století. Po dalším požáru v roce 1719 byly dokončeny opravy a vnitřní výzdoba. Druhé slavnostní svěcení se pak uskutečnilo 2. října 1735. V roce 1927 udělil kostelu papež Pius XI. titul basilika minor. V červnu 1985 obdržela Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad od papeže Jana Pavla II. tzv. Zlatou růži.

Zlatá růže

Zlatá růže je velmi cenná a posvěcená dekorace ze zlata. Pro papeže je vyrábějí ti nejlepší zlatníci. Zlatá růže je udělována víceméně výhradně místům. Jedná se o velké ocenění a vyjádření papežské přízně. K žehnání růže dochází obvykle na čtvrtou neděli postní.

Interiér

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad má krásný interiér. Kazatelna od italských mistrů byla pořízena v roce 1935. Chórové lavice pocházejí z přelomu 17. a 18. století. Varhany získaly dnešní podobu v letech 1963 - 1964. Do původních samostatných barokních varhanních skříní z poloviny 18. století byly umístěny nové elektropneumatické varhany vyrobené v továrně Rieger-Kloss v Krnov .


Informace a fakta

GPS: 49.1034, 17.3958
Nadmořská výška: 208 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:44:03

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad: Recenze

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Velehrad prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Velehrad (0.2km)Modrá (0.8km)Břestek (3.1km)Buchlovice (4.7km)Staré Město (4.9km)Uherské Hradiště (6km)Napajedla (11km)Ostrožská Nová Ves (11km)Hradčovice (15km)

Webmap: 1 2 3