TIXIK.cz » Bazilika Licheńská

Bazilika Licheńská - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bazilika Licheńská: Hlídač pokojů
Bazilika Licheńská Mapa Mapa hotelů Bazilika Licheńská

Bazilika LicheńskáBazilika Licheńská

Související témata

Bazilika Licheńská: Fotografie

Doporučené hotely Bazilika Licheńská


Zobrazit všechny »


Bazilika Licheńská: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bazilika Licheńská Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bazilika Licheńská a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 23:37:01, Adresa: Toruńska 7A, 62-563 Licheń Stary, Polsko, WWW stránky:

Bazilika Licheńská je druhé nejnavštěvovanější poutní místo v Polsku . Nachází se ve městě Licheń a dominuje celé oblasti. Je to současně největší stavba svého druhu v celé zemi.

Pohledy do historie

Bazilika Licheńská byla založena roku 1994 a měla posloužit jako dar polskému národu k oslavě výročí 2000 let křesťanství. Tuto stavbu se rozhodl vybudovat farář Eugniusz Makulski. Bazilika Licheńská byla dokončena a vysvěcena roku 2004. Bazilika převyšuje všechny stavby, které zde byly za posledních 1000 let postaveny.

Základní fakta

Bazilika Licheńská má interiéry bohatě zdobeny pozlacenými ornamenty, malbami, svícny a dvěma masivními triptychy. Nechybí ani více jak 50 zpovědnic. V podzemním patře se nachází oválná Zlatá kaple, která byla dokončena roku 1996 a sama o sobě má velikost malého kostela. Vnitřní stěny této kaple jsou zdobeny zlacenými freskami, vnější stěny jsou obloženy deskami se jmény věřících, kteří přispěli dary na stavbu baziliky. Podlahy mají vícebarevný vzhled, protože jsou vyrobeny z mramoru, dovezeného z různých částí světa. Některé místnosti se využívají k výstavám s tématikou od papeže až po turínské plátno. Bazilika Licheńská je obklopena komplexem církevních budov. Nedaleko se nachází dva kostely, kamenná pevnost Golgota a umělé sluje a sochy, které jsou rozptýlené po celém území. Bazilika Licheńská je díky své zlaté kopuli vidět z okolních rovin na kilometry daleko.

Praktické informace

Bazilika Licheńská je pro turisty přístupná po celý rok a na její prohlídku je dobré si vyhradit minimálně půl dne, je tam skutečně mnoho k vidění.


Informace a fakta

GPS: 52.3234, 18.3576
Nadmořská výška: 95 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:31

Bazilika Licheńská: Recenze

Bazilika Licheńská prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ślesin (6km)Konin (13km)

Webmap: 1 2 3