Baťův kanál - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Baťův kanál: Hlídač pokojů
Baťův kanál Mapa Mapa hotelů Baťův kanál

Baťův kanálBaťův kanál

Související témata

Baťův kanál: Fotografie

Doporučené hotely Baťův kanál


Zobrazit všechny »


Baťův kanál: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Baťův kanál Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Baťův kanál a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Městys Osvětimany15km
Buchlovice17km
Templářské sklepy Čejkovice32km
Raztoka48km
Zámčisko49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 19:02:46, WWW stránky:

Baťův kanál je unikátní vodní cesta vybudovaná na konci 30. let 20. století. Nachází se na jihovýchodní Moravě, mezi městy Kroměříž a Hodonín , v České republice .

Střípky z historie

Baťův kanál byl vytvořen pro účely nákladní plavby. Vybudován byl v letech 1935 - 1938. Původně sloužil především k přepravě lignitu z Ratíškovických dolů, které vlastnila, dnes již světoznámá, firma Baťa.

Současnost

V současné době je Baťův kanál využíván k rekreaci. Některé části kanálu vedou řekou Moravou, v některých lokalitách byly uměle vyhloubeny kanálové úseky. Baťův kanál je celkem 53 km dlouhý. Hloubka kanálu je v průměru 1,5 m a šířka dosahuje 12 m. Na této vodní cestě je postaveno 50 mostů. Provoz na Baťově kanále omezuje provozní řád plavebních komor (13 zdymadel) . Je možné se tu projet na větší výletní lodi, nebo si v půjčovně zapůjčit menší loď. Na kanále funguje celkem 8 půjčoven lodí. Loď si může zapůjčit každá osoba starší 18 let a po krátkém proškolení vyjet na hladinu kanálu. Oficiální sezóna začíná na Baťově kanále 1. května a končí 28. října. Pokud ale počasí dovolí, funguje provoz na kanálu i mimo toto období. Podél Baťova kanálu se nachází mnoho cyklostezek.

Aktuální provoz

Provoz Baťova kanálu omezuje, jak již bylo zmíněno, pouze provozní řád plavebních komor. Ty fungují jen v danou dobu. Jejich aktuální provozní dobu naleznete ZDE .


Informace a fakta

GPS: 48.9568, 17.379
Nadmořská výška: 168 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:17

Baťův kanál: Recenze

Baťův kanál prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Veselí nad Moravou (0.5km)Ostrožská Nová Ves (7km)Hluk (11km)Milotice (17km)Uherské Hradiště (14km)Staré Město (14km)Buchlovice (15km)Hradčovice (18km)Kyjov (20km)

Webmap: 1 2 3